Організація об'єднаних націй (ООН) в рамках «Глобального плану гуманітарного реагування для боротьби з COVID-19» виділила Україні 33 мільйони доларів.

Про це повідомив представник української делегації в ООН Олег Ніколенко.

За його словами, гроші скерують на реалізацію гуманітарних проєктів на Донбасі по обидві сторони від лінії розмежування. Профінансують:

  • заклади охорони здоров’я;
  • продовольчу безпеку в регіоні та товари першої необхідності для людей;
  • допомогу особам літнього віку та людям з інвалідністю;
  • дистанційну шкільну освіту.

«Найбільш незахищені категорії українців мають мати засоби для лікування та мінімізації негативного впливу коронавірусу», — зазначив Ніколенко.

Він додав, що загалом «Глобальний план ООН» передбачає 2 мільярди доларів для стримування поширення COVID19 в країнах Південної Америки, Африки, Близького Сходу та Азії.

Гроші планують витратити на доставку необхідного лабораторного обладнання й медикаментів, встановлення додаткових станцій для персональної гігієни, проведення інформаційних кампаній про особистий захист та захист оточуючих від вірусу.

В Африці, Азії та Латинській Америці організовуватимуть також авіамости та регіональні хаби для переміщення гуманітарних працівників й вантажів.

Раніше постійний представник України при ООН Сергій Кислиця повідомляв, що Всесвітня організація охорони здоров'я, ЮНІСЕФ, Програма розвитку ООН та Міністерство охорони здоров'я розробляють для України два плани допомоги у боротьбі з коронавірусом із бюджетами близько 38 та 20 мільйонів доларів.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

В Україні станом на 25 березня зафіксували 125 випадок коронавірусу: у Чернівецькій області (42), у Києві (34), у Київській області (22), Тернопільській (8), Івано-Франківській (5), Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Житомирський — по 2, у Волинській, Донецькій, Луганській, Одеській, Вінницькій та Черкаській областях — по 1.

Наразі зафіксовано 4 летальні випадки — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській, 33-річна — у Чернівецькій, 68-річний чоловік — у Тернопільській. Одна людина одужала.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.
Поділитись: