Президент США Дональд Трамп стверджує, що метою домовленостей маж Організацією країн-експортерів нафти (ОПЕК) з рештою великих експортерів є скорочення видобутку нафти на 20 млн барелів на добу, що удвічі більше задекларованої цифри.

Про це Трамп написав у Twitter.

«М'яко кажучи, ОПЕК+ має намір скоротити обсяги видобутку на 20 млн барелів на день, а не на 10 млн, про які зараз всюди повідомляється», — заявляє глава Білого дому.

Також, за його словами, енергетична галузь зможе швидше за інші відновити свої позиції після пандемії.

«Енергетична промисловість знову набере сили набагато швидше, ніж передбачалося. Дякую всім, хто працював зі мною над тим, щоби повернути цей дуже великий бізнес на правильний шлях, зокрема Росії та Саудівській Аравії», — написав Трамп.

12 квітня на засіданні Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) країни домовилися скоротити видобуток нафти у травні-червні 2020 року на рекордні в історії показники.

У четвер, 9 квітня, 22 з 23 делегатів затвердили угоду з колективного зниження нафтовидобутку в травні-червні на 10 млн барелів на добу. Далі, до кінця року, коригування обсягів складе 8 млн б/д, і далі, до 30 квітня 2022 року — 6 млн б/д. База відліку — видобуток у жовтні 2018 року.

Для Росії й Саудівської Аравії, лідерів ОПЕК+, встановлена ​​окрема цифра — 11 млн б/д. В угоді враховують тільки нафту, без конденсату.

Мексика мала б знизити видобуток у перші два місяці на 400 тис. б/д, потім на 350 тис. б/д, з 2021-го — на 240 тис. б/д.

Цю угоду погодили всі країни ОПЕК і не-ОПЕК, які беруть участь у Декларації про кооперацію, крім Мексики, тому угода мала відбудеться у разі участі Мексики.

Поділитись: