«Опитування» Зеленського: суд повернув позивачеві заяву про скасування результатів

Окружний адміністративний суд Києва повернув позивачеві заяву, в якій він просив визнати протиправним опитування президента Володимира Зеленського та скасувати його результати.

Про це повідомляє пресслужба суду.

В ОАСК зазначили, що позивач порушив правила об'єднання позовних вимог. Річ у тім, що позовні вимоги, пред'явлені до президента, підсудні Верховному суду як суду першої інстанції. А ось позов до політичної партії повинен розглядати інший суд.

Фактично позивач об'єднав у позовній заяві вимоги, підсудні різним судам. Через це ОАСК вирішив повернути позов.

Що це за позов?

До Окружного адмінсуду Києва 6 листопада надійшов позов до президента Володимира Зеленського та політичної партії «Слуга Народу» з проханням скасувати результати опитування, проведеного під час місцевих виборів. Хто саме звернувся з позовом, у суді не вказали.

Позивач просив суд визнати протиправним та скасувати результати проведеного опитування, яке ініціював глава держави. На думку позивача, його результати «можуть викривити думку українців щодо важливих питань, серед яких і національна безпека України».

Сумнівне опитування

Слід зазначити, що опитування, ініційоване Зеленським, важко назвати репрезентативним, бо воно було добровільним і його організатори самі не формували вибірку. Тобто серед учасників опитування не були в рівній мірі представлені українці різного віку, статі, освіти тощо. Також ми не знаємо, скільки було жителів сіл, а скільки — міст, скільки учасників було з різних регіонів країни.

Тобто якщо брати соціологічні стандарти, опитування важко назвати таким, що демонструє реальну думку населення.

Крім цього, під час опитування фіксували різні «порушення» (у лапках, бо це не було реальне соцопитування й тому це не можна назвати порушеннями юридично), зокрема деякі люди отримували по 5 анкет, десь голосували неповнолітні.

Про серйозний вплив порушень свідчать і дані екзит-полу соціологічної групи «Рейтинг». Його результати суттєво відрізняються від того, що представила «Слуга Народу»:

  • за довічне ув'язнення за корупцію 81% людей, проти — 16%;
  • за вільну економічну зону на Донбасі 45%, проти — 33%;
  • скорочення парламентарів до 300 підтримали 95%, проти — 4%;
  • за легалізацію канабісу в медичних цілях 70%, проти — 24%;
  • право України щодо гарантій Будапештського меморандуму підтримали 78%, проти — 10%.