Кандидатка в президенти Білорусі від опозиції Світлана Тихановська повідомила, що їй та її дітям погрожували невідомі, зателефонувавши з українського номера.

Про це вона розповіла в інтерв’ю російському виданню «Настоящее время».

Тихановська каже, що телефонний дзвінок був з невідомого номера, і їй погрожували в’язницею та дитячим будинком для її дітей.

«Ну це таке, знаєте, було так низько і підло. Я ніколи з цим не зіштовхувалася і як мама, звичайно, дуже запанікувала. І вирішила, що це мої діти, і я повинна їх захищати», — розповіла вона.

Додає, що у той момент відчувала величезну відповідальність за людей, які повірили в її чоловіка Сергія, екскандидата в президенти Білорусі, а потім і в неї. Але каже: жодна мама не пожертвує своїми дітьми заради кого б там не було.

«Але потім сіла, подумала, що це дуже... Об'єктивних причин мене садити в тюрму або дітей забирати в дитбудинок немає. І якщо я прийму якісь заходи безпеки, то цього можна буде уникнути. Це був один аргумент на користь того, що мені варто йти далі», — зазначила Тихановська.

Світлана Тихановська є дружиною ютуб-блогера Сергія Тихановського, автора і ведучого популярного блогу «Країна для життя» з 238 тисячами передплатників (до його затримання було 80 тисяч) і 30 млн переглядів (що дуже багато для 10-мільйонної Білорусі).

Його іноді порівнюють з російським блогером Олексієм Навальним за різкість висловлювань. Символом його кампанії став тапок і вусатий тарган, якого цим тапком треба прогнати. Йти в президенти планував він. Задовго до початку виборчої кампанії Тихановський їздив країною і спілкувався з людьми в прямому ефірі.

Під час однієї з таких поїздок його затримали й посадили на добу. ЦВК відмовилася приймати заяву про реєстрацію ініціативної групи, і тоді її від свого імені подала дружина блогера Світлана Тихановська. До складу групи увійшли 252 людини. Вони заявляють, що зібрали необхідні 100 тисяч підписів.

Що відбувається з виборами в Білорусі?

Вибори президента в Білорусі заплановані на 9 серпня. Тіхановська єдина з головних конкурентів чинного президента Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Не зареєстрували Валерія Цепкала та Віктора Бабарика. Останній взагалі перебуває в СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.

Головні опозиційні кандидати об’єдналися і підтримали Тіхановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тіхановської є подією для білоруської політики, бо чи не вперше Лукашенко матиме на виборах реального конкурента. Водночас не слід забувати, що Лукашенко повністю контролює владу в країні і має великі інструменти для впливу на виборчий процес, тому ніщо не заважатиме йому сфальсифікувати результати президентських виборів.

Поділитись: