Партія «Опозиційна платформа — За життя» повідомила про фальсифікації на окрузі № 52 (центр у Торецьку) в Донецькій області на користь висуванця «Батьківщини» Євгенія Яковенка і самої політсили.

Про це йдеться в заяві партії.

В «Опозиційній платформі» посилаються на паралельний підрахунок голосів, за яким «цілий ряд ділянок 52 виборчого округу демонструють аномально високий для Донецької області та інших дільниць округу рівень підтримки» Яковенка та «Батьківщини».

Також було опубліковано відео, на якому, як стверджується, зафіксовано вкидання бюлетенів.

Представниця «Опозиційної платформи — За життя» Наталія Королевська в ефірі телеканалу «112 Україна» заявила, що фальсифікації на користь Яковенка готувалися «ще задовго до виборів». За її словами, опоненти вдавалися до підкупів виборців і хибних повідомлень про замінування виборчих дільниць. Вона також запропонувала «Батьківщині» поміняти членів Окружної виборчої комісії і перерахувати голоси.

У свою чергу, представник «Батьківщини» Сергій Власенко, який також перебував у студії телеканалу, відкинув звинувачення у фальсифікаціях і запропонував ОПЗЖ звернутися в суд. 

Нагадаємо, в місті Обухів на Київщині члени однієї з виборчих дільниць підраховували голоси виборців на дострокових парламентських виборах у кав’ярні. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом фальсифікації.

21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Явка за даними з усіх 199 округів склала 49,84%. Це найнижча явка в історії українських виборів до Ради.

За результатами обробки понад 99% протоколів, «Слуга народу» лідирує, на другому місці «Опозиційна платформа — За життя», а «Батьківщина» обігнала партію Порошенка. Також проходить в нову Раду «Голос» Святослава Вакарчука.

Ті партії, які мають понад 2% голосів, отримуватимуть державне фінансування.

Поділитись: