УКРАЇНА

Основою обвинувачення Сущенка стала його розмова з товаришем, з яким працювала ФСБ — журналістка

4 червня, 2018 20:54
УКРАЇНА/Основою обвинувачення Сущенка стала його розмова з товаришем, з яким працювала ФСБ — журналістка
Зберегти
Вигляд
Основою обвинувачення у Росії українського журналіста Романа Сущенка стала його розмова з приятелем, якого використали російські спецслужби для обвинувачення українця у «шпигунстві».

Основою обвинувачення у Росії українського журналіста Романа Сущенка стала його розмова з приятелем, якого використали російські спецслужби для обвинувачення українця у «шпигунстві».

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила присутня на суді у справі Сущенка журналістка «Настоящее время» Наталія Шагірова.

«За словами громадського захисника Фейгіна, основою обвинувачення стала розмова Сущенка з його старим товаришем. Роман приїхав до Москви, і для однієї зі статей поставив приятелю питання, пов’язане із вводом російський військ на Донбас», — сказала журналістка.

Вона додала що на суді 4 червня, де оголошували вирок Сущенку, журналіст не визнав своєї провини та заявив, що його справа політично мотивована.

4 червня суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Громадський захисник Сущенка Марк Фейгін анонсував, що оскаржить вирок суду.

Україна вимагає від Росії звільнити політв’язня Романа Сущенка.

Кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016-го року, коли приїхав до Росії відвідати родичів.

У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві. Фейгін заявляв, що Кремль планує засудити Сущенка до 20 років в'язниці.

Також повідомлялося, що утримуваного в Росії журналіста Сущенка звільнятимуть індивідуально

Президент Петро Порошенко у лютому 2018 року заявив, що Україна готова обміняти спійманих на Донбасі російських солдатів на утримуваних в Росії українських заручників, зокрема на журналіста Романа Сущенка.

24 квітня Фейгін, який захищав українського журналіста Романа Сущенка у суді, повідомив, що його позбавили статусу адвоката. Він розповів, що справу журналіста Сущенка вестиме інший адвокат.

Відтоді Фейгін виступає у справі Сущенка як громадський захисник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка

Більше про:
# Роман Сущенко
Пов`язані новини