УКРАЇНА

Оточення Порошенка домовлялося через Онищенка про необхідні голоси — «Слідство.Інфо»

11 травня, 2018 15:18
УКРАЇНА/Оточення Порошенка домовлялося через Онищенка про необхідні голоси — «Слідство.Інфо»
Зберегти
Вигляд
Депутат-утікач Олександр Онищенко був посередником між президентом Петром Порошенком та лідеркою «Батьківщини» Юлією Тимошенко.

Депутат-утікач Олександр Онищенко був посередником між президентом Петром Порошенком та лідеркою «Батьківщини» Юлією Тимошенко. Через Онищенка домовлялися про розподіл сфер впливу, купівлю голосів у Раді, відкати з державних підприємств тощо.

Про це повідомляє програма розслідувань «Слідство.Інфо», журналісти якої зустрілися з Онищенком у Франції. Депутат-утікач дозволив їм сфотографувати сотні повідомлень у телефоні, в яких йдеться про призначення на різні державні посади та голосування за низку законопроектів в обмін на гроші.

Згідно з листуванням у телефоні Онищенка, він розмовляв з близькими до Порошенка депутатами Ігорем Кононенком, Сергієм Березенком та фінансовим радником президента Макаром Пасенюком.

Нібито саме через Онищенка оточення президента передавало інформацію, за що треба проголосувати, а після позитивного результату через нього здійснювався розрахунок.

У листуванні Онищенко та його співрозмовники використовували спеціальні «терміни»:


Інфографіка Слідство.Інфо

На фотографіях з телефону Онищенка видно, як з депутатом розмовляють про купівлю голосів задля призначення на посаду члена Вищої ради правосуддя Олексія Маловацького, який до того працював юристом в штабі БПП.

Близький до Порошенка депутат Березенко висловив побоювання, що Тимошенко може не погодитись на це, тому просить Онищенка проконтролювати процес.

У березні 2015 року Онищенко отримав повідомлення від Березенка з проханням поспілкуватися з Тимошенко для підтримки містобудівного закону зі словами «Это не политика. Рабочая просьба. Оттанцую».


Фото: Слідство.Інфо

У травні 2015 року Онищенко та Березенко чи не щодня домовлялися про підтримку деякими представниками Парламенту потрібних законопроектів. Наприклад, Березенко просить погодити питання з Юлією Тимошенко, зокрема, «сільськогосподарського» та «бурштинового» законопроектів.

Журналісти запитали усіх учасників листування про можливий підкуп політичних опонентів. Сергій Березенко та його колега по фракції Ігор Кононенко, як і опозиціонерка Юлія Тимошенко, відкинули закиди про купівлю голосів фракції «Батьківщина». А прес-служба Макара Пасенюка взагалі заперечила існування листування з Онищенком та закликала не поширювати недостовірну інформацію.

«Слідство.Інфо» передало копії всього листування політиків детективам Національного антикорупційного бюро. Голова відомтсва Артем Ситник запевнив, що «це врахують в рамках провадження, дадуть оцінку та проведуть певні слідчі дії».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вільна каса БПП»: Онищенко розповів, як став народним депутатом

Нагадаємо, 18 квітня депутат-утікач Олександр Онищенко, якого підозрюють у грошових махінаціях з реалізацією газу, оприлюднив частину запису розмови нібито з президентом Петром Порошенком. 

На записі начебто Порошенко обговорює з Онищенком домовленості з екс-міністром екології Миколою Злочевським щодо закриття кримінальних справ проти нього і бізнесу.

У прес-службі Адміністрації президента назвали «фейком» оприлюднений депутатом-утікачем Онищенком аудіозапис розмови з нібито президентом Порошенко. Представниця президента в Раді також назвала фейком оприлюднену Онищенком «розмову» з Порошенком.

Онищенко заявив про наявність записів із погрозами Порошенка ще 18 березня.

У НАБУ, коментуючи оприлюднені у ЗМІ так звані плівки Онищенка, повідомили, що готові вивчити оригінали цих записів.

Самого депутата Онищенка звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Газова справа» на 3 мільярди: Чи вдасться антикорупційним органам довести свою незалежність.

Пов`язані новини