Люди, які виїхали з Росії через політичні причини, повинні відчувати себе некомфортно в інших країнах.

Люди, які виїхали з Росії через політичні причини, повинні відчувати себе некомфортно в інших країнах. Отруєння колишнього полковника Головного розвідувального управління РФ Сергія Скрипаля у Британії показує, що «все ще не позаду».

Так прокоментувала справу Скрипаля Громадському Марина Литвиненко — вдова померлого від отруєння полонієм у 2006 році колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка.

За словами Марини Литвиненко, Скрипаль не був опозиціонером до чинної російської влади, але тим не менш його отруїли.

«Він не очікував нападу. Факт Сергія демонструє, що усе ще не позаду. Люди, які поїхали з Росії через політичні переконання, повинні відчувати себе некомфортно», — сказала Марина Литвиненко.

На думку Литвиненко, країни, які забезпечують політичний притулок, повинні гарантувати безпеку емігрантам.

«Я не маю на увазі приставити до кожного поліцейського, а стежити за тим, кого вони пускають до країни, кому дають візи і з ким ведуть бізнес», — наголосила вона.

Також Марина Литвиненко додала, що розслідування нападу на Скрипаля почалося одразу і це дуже добре, адже «було сприйнято серйозно». При цьому вона не наважилась припускати, чи причетна до цього Росія, заявивши, що треба дочекатися офіційних повідомлень Британії.

«Я сподіваюся, що Сергій та донька виживуть. Це означає, що вони теж зможуть дати свідчення і це важливо», — сказала Литвиненко.

За її словами, поліція в Англії не є політично мотивованою. Тож якщо вона має якісь висновки — значить вона має факти.

Нагадаємо, 4 березня у Великій Британії з важким отруєнням потрапив до лікарні 66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль. З ним була його донька.

Британська розвідка заявила, що вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля.

Поліція заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії.

Полковник військової розвідки РФ на пенсії Сергій Скрипаль у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідник був звільнений у межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала у США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман.

Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

 

Поділитись: