Слідчі Великої Британії вважають, що колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля отруїли речовиною «нервово-паралітичної дії».

Слідчі Великої Британії вважають, що колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля отруїли речовиною «нервово-паралітичної дії».

Про це заявив представник поліції Лондона Марк Роулі передає Reuters.

«Медичні і хімічні дослідження та аналізи вказують, що це був агент нервово-паралітичної дії. Джерела не повідомляють, який саме», — йдеться у повідомленні.

The Guardian зазначає, що серед цих речовин найбільш відомими і такими, що часто використовуються, є зарин та VX (ві-газ).

Допомогу у дослідження слідчим надали вчені з Porton Down, а також фахівці розвідувальних служб.

Експерти з хімічної зброї вважають, що практично неможливо зробити таку речовину без відповідного навчання. «Для цього потрібен досвід і особливе місце, щоб зробити це, інакше ви вб'єте себе», — повідомив фахівець на умовах анонімності.

Раніше «Радіо Свобода» повідомляла, що речовину, якою імовірно отруїли екс-розвідника РФ Скрипаля, використовували під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році. Йдеться про синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніша за дію героїну.

Британська розвідка заявила, що вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля.

Нагадаємо, 4 березня у Великій Британії з важким отруєнням потрапив до лікарні 66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль. З ним була його донька.

Полковник військової розвідки РФ на пенсії Сергій Скрипаль у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідник був звільнений у межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала у США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман.

Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile