Світ

Отруйна речовина могла знаходитись у валізі доньки Скрипаля — The Telegraph

16 березня, 2018 09:56
Світ/Отруйна речовина могла знаходитись у валізі доньки Скрипаля — The Telegraph
Зберегти
Вигляд
Нервово-паралітична речовина «Новачок», якою був отруєний у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль, могла знаходитися у валізі його доньки Юлії.

Нервово-паралітична речовина «Новачок», якою був отруєний у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль, могла знаходитися у валізі його доньки Юлії.

Про це пише The Telegraph.

Британська розвідка вивчає можливість того, що речовину помістили на одяг, косметику або подарунок, який розпакували в будинку Сергія Скрипаля в Солсбері.

Крім того, нервово-паралітичну речовину могли підкинути у валізу його доньки Юлії до того, як вона вилетіла з Москви до Лондона. Таким чином, Юлія могла привезти нервово-парлітичну речовину до Британії, куди вона прибула 3 березня із Москви.

Як повідомило одне з джерел видання, вбивці могли проникнути в квартиру Юлії в Москві та підкласти отруту в її багаж.

14 березня прем’єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення 23 російських дипломатів у зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. Окрім того, Британія заявила про замороження російських активів в країні. Санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна, вважає міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон.

Також Британія попередила громадян про небезпеку подорожей до Росії. Окрім того, Мей анонсувала засідання ради НАТО щодо хімічної зброї Росії. Через міжнародний скандал Королівська сім'я та британські міністри не поїдуть на ЧС-2018 в Росії. Британський регулятор у сфері телерадіомовлення не виключив блокування телеканалу Russia Today, працює у Британії. РФ погрожує заборонити британські ЗМІ у разі блокування Russia Today.

США підтримали рішення Британії вислати російських дипломатів.

Представниця США при ООН Ніккі Гейлі заявила на екстренному засіданні Ради безпеки ООН, що Росія несе відповідальність за хімічну атаку у Великій Британії на Сергія Скрипаля та його дочку.

Російські фондові ринки відреагували падінням на заяву Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння в Британії: знайомі методи Росії

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

Станом на 15 березня Сергій Скрипаль, його дочка та одинз поліцейських перебувають у стані коми. 

Пов`язані новини