Парламент Великої Британії відновив засідання після того, як Верховний суд країни визнав неправомірним припинення його роботи на вимогу уряду Бориса Джонсона.

Про це повідомляє Sky News.

Так, об 11:30 за місцевим часом (13:30 за Києвом) депутати почали збиратися в залі засідань палати громад.

«Ласкаво просимо назад на наше місце роботи», — сказав спікер парламенту Джон Беркоу.

Водночас, під будівлею парламенту зібралися протестувальники.

Раніше повідомлялось, що Верховний суд Великої Британії постановив, що призупинення роботи парламенту на пропозицію премʼєр-міністра Бориса Джонсона було незаконним.

Як повідомлялося, 28 серпня Королева Британії погодилась на звернення прем'єра Бориса Джонсона про призупинення роботи парламенту.

Він пояснював це тим, що нинішнє засідання парламенту є найдовшим за останні 400 років. Натомість опозиція звинуватила Джонсона в намаганні заблокувати роботу депутатів, аби ті не могли запобігти виходу Британії з Європейського Союзу без угоди (так званий жорсткий Brexit).

Джонсон запропонував ЄС змінити умови угоди про вихід зі співдружності та скасувати «бекстоп» — механізм, покликаний запобігти поверненню фізичного кордону між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit, який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у складі єдиного ринку та митного союзу ЄС на час перехідного періоду.

Велика Британія та Європейський Союз домовилися про «гнучке продовження» Brexit до 31 жовтня.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: