Парламентарі задекларували 164 хутряні вироби — найбільше їх у дружини Медведчука

Народні депутати задекларували 164 цінні вироби з хутра чи шкіри, зокрема шуби, куртки та сумки від найдорожчих брендів. Найбільше таких предметів у колекції парламентаря від «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука — аж 52.

Про це повідомив громадський рух «ЧЕСНО».

Загалом у деклараціях за 2020 рік депутати зазначили 164 вироби з хутра та шкіри, які підпадають під категорію цінного рухомого майна. Зокрема 67 шуб із натурального хутра.

Також парламентарі вписали 72 інші шкіряні або хутряні предмети одягу: жилети, пальто, дублянки, куртки, сукні тощо. Крім того, в деклараціях були 25 шкіряних сумок або портфелів.

Найбільший «любитель хутра» серед українських депутатів — Віктор Медведчук. Він задекларував 52 предмети одягу із хутра або шкіри. Серед них 11 колекцій шкіряних сумок від різних виробників: Louis Vuitton, Prada, Dior, Gucci. Також у декларації — п’ять цінних шкіряних курток різних брендів, шуби з хутра норки, соболя та шиншили.

Власницею більшості одягу з хутра та шкіри є дружина депутата Оксана Марченко, яка нещодавно почала власну політичну кар’єру. Втім, деякі об’єкти з колекції є власністю самого парламентаря. Зокрема, дублянка з хутра від Brioni та шкіряна куртка від Dolce and Gabbana.

Найдорожчою серед усього депутатського хутряного одягу є шуба марки RinDi вартістю понад 1 мільйон гривень. Її задекларував депутат від «Слуги Народу», фігурант антикорупційного розслідування Ігор Васильковський. Шуба належить його дружині Олені.

Світ відмовляється від хутра

У зоозахисній організації UAnimals прокоментували руху «ЧЕСНО» таку моду українських політиків на хутряний одяг. Там зазначили, що на світових подіумах і в магазинах стає все менше хутра.

«Найвідоміші модні бренди відмовляються від використання кривавого матеріалу, а деякі країни на державному рівні забороняють хутряну промисловість. Колись хутро було ознакою статусу та ваги у суспільстві, проте кам’яний вік минув, і сьогодні натуральне хутро за статусністю можна порівняти хіба що з килимом на стіні. А якщо точніше, хутро — криваве жлобство», — заявили в організації.