Ультраправа партія «Національне об’єднання» Марін Ле Пен, яка є прихильницею Росії і визнає анексію Криму, перемагає на виборах до Європарламенту у Франції. У Польщі лідирує правляча політсила «Право і справедливість».

Про результати виборів у Франції свідчать результати екзит-полу служби Elabe.

Так, партія Ле Пен набирає 23,9% голосів, трохи відстала партія чинного президента Еммануеля Макрона «Вперед, Республіка» — 22,4%.

Далі йдуть лівоцентристська партія «Європа, Екологія, Зелені» (12,9%), «Республіканці» (8,4%), Партія соціалістів Place Publique (6,3%) та теж ліва «Нескорена Франція» (6,3%).

Марін Ле Пен відкрито виступає за руйнацію Євросоюзу. Вона пояснює це тим, що «вірить у Європу національних держав», а ЄС називає «Європейським Радянським Союзом».

Про потужне російське лобі в ЄС нещодавно заявив лідер польської правлячої партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський. На виборах в Європарламент у Польщі перемагає саме ця політсила, передає Onet.pl з посиланням на екзит-пол IPSOS.

Так, ПіС отримує рекордні для країни 42,4% голосів, далі йде блок опозиційних партій Європейська коаліція — 39,1%. Третє місце посідає нова політична сила «Весна» Роберта Бедроня (6,6%), першого в країні політика-відкритого гея.

Раніше ми розповідали, що українські мігранти вперше балотуються до Європарламенту від партій Польщі.

Нагадаємо, в Німеччині блок ХДС/ХСС канцлера ФРН Ангели Меркель перемагає на виборах до Європарламенту у Німеччині, але з рекордно низьким результатом.

Зазначимо, що Німеччина має найбільше представництво в Європарламенті — від неї оберуть 96 депутатів.

Вибори в Європарламент розпочалися 23 травня і завершилися 26 травня. В останній день голосувала 21 країна Євросоюзу.

Поділитись: