Спікер Верховної Ради Андрій Парубій звинуватив представника президента у Верховній Раді Руслана Стефанчука у брехні щодо нібито досягнутого головами фракцій і груп компромісу щодо винесеного на розгляд парламенту законопроекту про зміну виборчого законодавства.

Про це він заявив під час погоджувальної ради.

За словами Парубія, під час консультацій з президентом Володимиром Зеленським голови парламентських груп і фракцій не досягли домовленості про внесення змін до законодавства про проведення виборів до Верховної Ради за закритими партійними списками. Він додав, що вимагав ведення стенограми і відеозапису під час зустрічі.

«Ніякого компромісу ні, тим більше консенсусу, не було досягнуто стосовно закритих списків», — підкреслив спікер парламенту.

Він додав, що вимагає публічно надати стенограми консультацій і звернувся з проханням «не дискредитувати найвищий законодавчий орган України і голів фракцій».

Також голова Ради доручив Комітету з питань правової політики та правосуддя негайно підготувати до розгляду у другому читанні Виборчий кодекс, щоб з наступного пленарного тижня Рада могла його розглянути.

Парубій підкреслив, що парламент має розглянути закон про імпічмент.     

«В нас був план розглянути закон про імпічмент. І під час виборчої кампанії на цьому наголошував ще кандидат в президенти Володимир Зеленський. Ви зробили зауваження, що між першим і другим туром його розглядати некоректно, парламент не розглядав. Ми дочекались другого туру і інавгурації, але парламент не може чекати безкінечно», — додав він.

Нагадаємо, 22 травня представник президента в парламенті Руслан Стефанчук заявив після завершення позачергового засідання ВР, що фракції і групи досягли компромісу щодо змін до виборчого законодавства, але не дотримали його, не включивши документ до порядку денного.

Нагадаємо:

/Олександр Стебницький

Поділитись: