Парламентська асамблея Ради Європи змінила свій графік, щоб задовольнити прохання глави російської делегації Петра Толстого перенести на день раніше розгляд питання про повноваження національних делегацій.

Про це зі Страсбурга повідомив кореспондент «Європейської правди».

Як пише видання, у понеділок вранці ПАРЄ «завалили» оскарженнями повноважень національних делегацій. Окрім протесту України та її партнерів щодо повноважень росіян, депутати поставили під сумнів повноваження делегацій відразу 8 держав за процедурними підставами, переважно — формальними.

Секретаріат асамблеї запланував голосування з цих питань на четвер, 30 січня, оскільки не мав можливості опрацювати таку кількість оскаржень раніше.

Однак це викликало протести росіян. Як з’ясувалося, вони не мали планів працювати у ПАРЄ до кінця сесії. Через це Толстой попросив асамблею перепланувати роботу, щоби «вирішити важливі питання, поки вони є на місці».

«На жаль, в середу велика частина нашої делегації поїде. Щоби розгляд питання про повноваження не був заполітизований, я прошу провести їх розгляд не в четвер, а раніше», — звернувся він.

У практиці ПАРЄ досі не було подібних перепланувань, і президент ПАРЄ Рік Дамс повідомив Толстого та інших колег, що «зробити це практично нереально», але був зобов’язаний поставити питання на голосування. Як виявилося, більшість членів асамблеї була готова змінити плани, щоб підлаштуватися під літаки росіян. За це рішення проголосували 92 депутати, проти — 68.

Через це змінилися також інші питання порядку денного. Зокрема, ухвалення нової санкційної процедури за грубі порушення принципів Ради Європи перенесли з вівторка на середу.

Нагадаємо, на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи оскаржили повноваження російської делегації. Україна з партнерами в ПАРЄ підняла це питання через те, що до делегації РФ входять фігуранти санкційного списку Євросоюзу.

Нагадаємо, народні депутати України 16 січня 2020 року ухвалили законопроєкт №2718, який передбачає відновлення участі української делегації у роботі ПАРЄ.

У вересні 2019-го делегація України в ПАРЄ офіційно відмовилася від участі в осінній сесії через повернення Росії. Згідно з офіційною заявою, протягом осінньої сесії делегація України мала провести консультації з партнерами по ПАРЄ для пошуку «спільних підходів і рішень, що дозволили б повернути ПАРЄ її репутацію важливого взірця демократії, верховенства права і захисту прав людини та свобод в Європі».

Поділитись: