Православна церква України підтримує соціальну акцію «16 днів проти насильства» до Дня боротьби з рабством, заявив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

Епіфаній зазначив, що боротьба з насильством має бути щоденною, і не лише з його проявами, а й з причинами та наслідками.

«Ми маємо голосно говорити про цю велику проблему, яка часто приховується та замовчується. Маємо заявити, що це неприпустимо, коли одна людина посягає на свободу іншої, що є Божим даром для кожного із нас, попри соціальний статус, місце народження та погляди на життя», — написав митрополит.

Очільник ПЦУ наголосив, що насильство є рабством для людини, адже це «прояв слабкості перед гнівом, гординею та злістю».

«Насильство сковує кайданами важкого гріха, адже суперечить одній з найголовніших Божих заповідей: «Люби ближнього твого, як самого себе» (Мф. 22: 39). Кожна людина має вибір і можливість сказати насильству рішуче «Ні», — додав він.

Митрополит нагадав, що станом на 2018 рік Україна посідає 49-у сходинку зі 167 в рейтингу країн, де існує сучасне рабство. Відповідно до даних Глобального індексу рабства, в Україні 286 тисяч людей проживають в рабських умовах. У світі ж показник сягає 40 мільйонів.

Згідно з методологією, сучасним рабством в організації вважають примусову працю, «боргову кабалу», примус до одруження, подібні до рабства практики та торгівлю людьми.

Поділитись: