Переговори про транзит російського газу через газотранспортну систему України після 2019 року триватимуть ще декілька місяців. Український уряд домагатиметься на них укласти довгострокову угоду.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук під час брифінгу за підсумками засідання уряду 9 жовтня.

«Переговори будуть тривати, думаю, що мінімум ще декілька місяців. Ми розраховуємо, що їх успішно вдасться завершити ще цього року. Але як воно вийде подивимося. Наразі тривають консультації», — повідомив Гончарук.

Він зазначив, що України зацікавлена укласти з Росією довгостроковий контракт на транзит газу терміном на 10 років. У разі ж неукладення контракту ГТС України втратить свою цінність як актив.

Нагадаємо, що новий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи за участю України, РФ та Єврокомісії має відбутися 28 жовтня.

Зазначимо, що європейські правила транзиту газу передбачають прозорий процес формування тарифів на газ та його транзит. Відповідно до них компанія, яка постачає газ не може відповідати за його транспортування, тому від України видається розділити свою найбільшу енергетичну компанію — Нафтогаз — та виокремити оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу.

Підписати новий договір саме за європейськими правилами наполягає Україна та ЄС. Це дозволить у майбутньому легше вирішувати газові суперечки та уникнути «політичної складової» у газових відносинах.

Напередодні президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ готова укласти новий транзитний контракт з Україною за європейським законодавством. У Нафтогазі зазначили, що таку заяву Путін зробив через те, що Росія не вірить, що Україна встигне запровадити європейське законодавство до кінця року.

19 вересня 2019 року у Брюсселі відбувся черговий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи. Переговори відбулися за участі представників українського уряду та Нафтогазу, російського уряду та Газпрому, а також Єврокомісії.

За підсумками переговорів Росія вперше погодилася на укладання угоди про транзит за європейськими правилами. Переговори домовилися продовжити у жовтні 2019 року. Українська сторона на переговорах передала примірники угоди на транзит Газпрому.

Поділитись: