У Білорусі вважають економічно недоцільним і безглуздим платити російським нафтовим компаніям маржу в попередніх обсягах. Але російська сторона поки не хоче поступатися у цьому питанні.

Про це заявив перший віцепрем'єр Білорусі Дмитро Крутий, повідомляє Euroradio.

За словами політика, назустріч офіційному Мінську пішла тільки компанія Михайла Гуцерієва «Славнефть». З іншими компаніями тривають переговори.

«Вважаємо, що від білоруського ринку в будь-якому випадку відмахнутися просто так дуже складно: ми є великим споживачем російської нафти — приблизно 10% російського експорту», — сказав віцепрем'єр.

Нагадаємо, 3 січня Росія зупинила постачання нафти до Білорусі, бо минулий контракт сплив 31 грудня 2019 року, а про новий країни досі не можуть домовитися.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 30 та 31 грудня провів переговори телефоном з президентом РФ Володимиром Путіним щодо нових контрактів на поставку російської нафти. Після цього Лукашенко доручив знайти альтернативні джерела сировини.

Лукашенко неодноразово звинувачував Росію у нерівних торгових умовах для обох країн. Зокрема він казав, що Мінську потрібні рівні умови, а не дешевий газ.

Нагадаємо, у 2019 році Росія та Білорусь активізували переговори щодо взаємної інтеграції у межах угоди про Союзну державу.

Зокрема посол РФ у Білорусі Володимир Семашко заявив, що Володимир Путін та Олександр Лукашенко домовились про «грандіозні плани» щодо реалізації угоди про союзну державу, які зокрема передбачають створення єдиного уряду та парламенту Росії та Білорусі.

Однак пізніше Лукашенко заявив, що ніхто не збирається здавати незалежність країни і ні про яке злиття з Росією не йдеться. Згодом він розповів, що домовився з Путіним не порушувати питання про єдині парламент та уряд. Він уточнив, що здебільшого йдеться про економічну інтеграцію двох країн.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile