Перехід «Нова Гута — Нові Яриловичі» на кордоні з Білоруссю, про блокування якого повідомляли раніше, працює у звичайному режимі. Власники автомобілів на єврономерах проводять свою акцію на пішоходному переході поблизу пункту на кордоні.

У поліції Чернігівської області Громадському повідомили, що станом на 10:40 20 листопада в акції беруть участь близько 70 автівок. На місці працює поліція.

Учасники не перешкоджають роботі переходу «Нова Гута — Нові Яриловичі», відповідно люди можуть вільно перетинати кордон.

Також у поліції не підтвердили інформацію про заблокування роботи прикордонного переходу вночі з 19 на 20 листопада.

Зазначили, що 19 листопада близько 8 години вечора акція й справді почалася, тривала декілька годин, проте ніякого блокування роботи не було.

У Державній прикордонній службі Громадському повідомили, що мітингувальники могли 19 листопада дещо ускладнити роботи пререходу, адже у службі помітили «зниження потоку пасажирів», проте не можуть стверджувати про конкретне блокування роботи.

Також у Держприкордонслужбі підтведили, що сьогодні пункт пропусту працює у штатному режимі.

Білоруське видання «Сильные новости» повідомило про блокування власниками автівок на литовських номерах переходу «Нова Гута — Нові Яриловичі» уночі з 19 на 20 листопада.

Зазначимо, на 20 листопада власники автівок на єврономерах анонсували початок безстрокової «акції громадської непокори» у 46 містах України.

8 листопада Рада ухвалила закон, що зменшує вартість розмитнення авто на єврономерах. Ідеться про закон №8487. Під час розгляду закону комітет Ради вніс правку, якою збільшив базову ставку для великих автомобілів з об'ємом двигуна понад 3000 кубічних сантиметрів: на бензиновому двигуні — з 50 євро до 100 євро, на дизельному двигуні — з 75 євро до 150 євро. Ставка для авто з меншим об'ємом двигуна залишається 50 та 75 євро відповідно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий закон про розмитнення авто: це можна буде зробити втричі дешевше

Крім цього, Рада запровадила «знижку» на розмитнення за новою формулою у розмірі 50%. Спочатку пропонували зробити «знижку» протягом перших 60 днів, але під час розгляду закону пільговий термін вирішили збільшити до 90 днів. Вона діятиме для тих, хто вже ввіз авто та планує ввозити, протягом трьох місяців від дня з набуття законом чинності (це станеться, коли президент підпише його).

11 липня водії автомобілів на єврономерах у межах «Акції за захист і доступне розмитнення» заблокували центр Києва. Учасники протестів заявили, що акція буде безстроковою.

Раніше повідомлялось, що протягом 2017 року до України ввезли 965,3 тисяч автомобілів на єврономерах.

Поділитись: