Менеджмент сервісу WebMoney вважає безпідставним введення санкцій проти ресурсу, оскільки компанія активно співпрацювала з українськими правоохоронцями і блокувала переказ коштів бойовикам на окупованих територіях.

Менеджмент сервісу WebMoney вважає безпідставним введення санкцій проти ресурсу, оскільки компанія активно співпрацювала з українськими правоохоронцями і блокувала переказ коштів бойовикам на окупованих територіях.

Про це Громадському повідомив директор маркетингу WebMoney Ростислав Троценко.

«Ми не думали, що нас туди можуть включити (до списку санкцій, — ред.) бо відношення до якихось московських бізнесів не маємо, це суто українська компанія, це суто український бізнес», — сказав він.

На питання журналіста, чи співпрацював ресурс із українськими правоохоронними органами, Троценко відповів: 

«Ситуація там має дві сторони: ми співпрацювали досить таки тісно, тому що були певні питання щодо гаманців у системі, які намагались використовувати для збору коштів для підтримки незаконних формувань на окупованих територіях... І в принципі у даному питанні у нас в системі існувала нульова терпимість щодо таких питань і ми в плані блокування цих гаманців і в плані роботи з відповідними органам — цю роботу проводили».

Зокрема, сервіс співпрацював із Службою безпеки України.

«Ми дуже плідно співпрацювали з партнерами нашими з кібервійськ України, які блокували сайти, які впроваджували незаконну пропаганду чи незаконний збір коштів», — додав Троценко.

Водночас він наголосив, що за час роботи сервісу у влади «виникали претензії».

«Інша річ, через що ці претензії були. Наприклад в 2013 році, за часів Януковича у нас були обшуки із залученням силових органів», — сказав Троценко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які наслідки матиме блокування WebMoney для українців

Нагадаємо, 24 травня Адміністрація президента оприлюднила оновлений перелік санкцій проти Росії. До списку потрапили 1748 фізичних осіб та 756 юридичних осіб.

Крім того, рішенням Ради національної безпеки та оборони України електронна платіжна система WebMoney потрапила до переліку антиросійських санкцій.

25 травня Нацбанк скасував реєстрацію WebMoney у межах антиросійських санкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Медіа, Webmoney та «республіканський банк ДНР»: хто потрапив під українські санкції

Поділитись: