Перехідний період виходу Британії зі складу ЄС може тривати набагато довше, ніж очікувалося та затягнутись на роки.

Перехідний період виходу Британії зі складу ЄС може тривати набагато довше, ніж очікувалося та затягнутись на 5 років.

Про це повідомили джерела Bloomberg у британському уряді.

Причиною затягування перехідного періоду є розробка нового митного режиму для британських товаровиробників. Згідно з джерелом Bloomberg, нові митні правила перетину товарів через британська-європейський кордон будуть готові не раніше 2020 року — задовго після офіційного закінчення перехідного періоду.

«Попри те, що прем'єрка Британії Тереза Мей якось намагатиметься задовольнити бажання проєвропейських та антиєвропейських політиків новим митним режимом, зробити це буде дуже складно», — повідомила Маджтаба Рахман, управляючий директор Eurasia Group.

Як зазначається в повідомленні, ідея того, що Британія залишиться в митному союзі з ЄС, не відповідає офіційній політиці Британського уряду та не обговорювалася на переговорах у Брюсселі, проте команді Терези Мей усе ж доведеться її розглянути.

За повідомленням джерел Bloomberg, в ЄС вже готові прийняти можливість продовження митного союзу з Британією на 4-5 років.

Раніше повідомлялось, що Терезу Мей можуть змусити залишитись у митному союзі з ЄС навіть попри те, що вихід з нього був однією з основних економічних причин Brexit.

Раніше повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Зазначену суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Раніше голова Європейської Ради Дональд Туск надіслав лідерам країн-членів ЄС стратегію взаємовідносин з Британією, яку планувалося затвердити в березні.

Наприкінці лютого Єврокомісія оприлюднила проект угоди щодо Brexit. Згідно з ним, Британія має остаточно вийти з ЄС 30 березня 2019 року.

У Британії запропонували відтермінувати остаточний вихід з ЄС через затягування переговорного процесу.

Крім цього, на переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період до 2020 року.

Раніше повідомлялося, що після виходу Британії з ЄС паспорти громадян країни буде друкувати голландська компанія Gemalto N.V.

Поділитись: