Велика Британія та Європейський Союз зобов’язалися докласти зусиль для укладання угоди про майбутні відносини до кінця жовтня. Таку заяву сторони зробили після того, як черговий раунд перемовин, який відбувся у п’ятницю, 5 червня, не приніс жодних суттєвих результатів.

Про це заявив керівник переговорної групи ЄС із питань виходу Великої Британії (Brexit) Мішель Барньє, повідомляє AFP.

«Не маю сумнівів, що ми (Велика Британія і ЄС — ред.) знайдемо спільні точки дотику протягом літа й до початку осені в найгіршому разі», — сказав він.

Його візаві з британського боку Девід Фрост так само зазначив, що прогрес у перемовинах був «обмеженим», і закликав сторони «посилити й прискорити роботу» для укладання угоди.

Наступна зустріч між британськими й європейськими посадовцями на найвищому рівні — тобто між прем’єром Борисом Джонсоном і президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та главою Європейської ради Шарлем Мішелем — має відбутися протягом наступних кількох тижнів.

Раніше Лондон заявляв, що готовий вийти із перемовин щодо Brexit, якщо в них не буде суттєвого прогресу до кінця червня. Він також на всіх рівнях заперечував можливість продовження перехідного періоду Brexit, який має спливти наприкінці 2020 року.

Водночас європейські чиновники раніше скептично висловлювалися щодо намірів Великої Британії укласти угоду про майбутні відносини із ЄС до кінця 2020 року, називаючи це «ілюзією».

Нагадаємо, з 1 лютого Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії перестало бути членом Європейського Союзу. Вперше в історії ЄС його покинула одна з країн на основі статті 50 Лісабонського договору.

Після офіційного виходу Великої Британії з ЄС почався 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — зокрема торговельні. Водночас Велика Британія буде дотримуватися певних норм ЄС.

Зазначимо, що через спалах коронавірусу перемовини щодо виходу Великої Британії з ЄС, які розпочалися в березні, відклали. Нині сторони обговорюють можливість їхнього проведення у форматі відеоконференції — через обмеження на подорожі за кордон і аби не наражатися на небезпеку інфікування.

Поділитись: