Уряд Великої Британії оголосив про початок переговорів зі США, метою яких є укладання трансатлантичної торговельної угоди. Після виходу з ЄС (Brexit) Сполучене Королівство має право вести самостійну зовнішньоекономічну політику.

Перший раунд перемовин має початися в четвер, 7 травня, і тривати два тижні, передає The Guardian. Через пандемію коронавірусу перемовники зв’язуватимуться одне з одним через відеозв’язок.

«США є нашим найбільшим торговельним партнером, і нарощування трансатлантичної торгівлі може допомогти нашій економіці подолати падіння, спричинене коронавірусом», — заявила міністерка з питань міжнародної торгівлі Ліз Трас.

Серед пріоритетів у торговельних перемовинах для Лондона — розширення доступу британського фінансового центру Лондон-Сіті до американського ринку, а також підтримка невеликих британських експортерів.

Зазначимо, що в березні міністерство з питань міжнародної торгівлі Великої Британії підрахувало, що економічний ефект від торговельної угоди із США для британської економіки складе 3,4 мільярди фунтів стерлінгів за 15 років — це відповідає зростанню ВВП на 0,16%.

Нагадаємо, з 1 лютого Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії перестало бути членом Європейського Союзу. Вперше в історії ЄС його покинула одна з країн на основі статті 50 Лісабонського договору.

Після офіційного виходу Великої Британії з ЄС почався 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — зокрема торговельні. Водночас Велика Британія буде дотримуватися певних норм ЄС.

Зазначимо, що через спалах коронавірусу перемовини щодо виходу Великої Британії з ЄС, які розпочалися в березні, відклали. Нині сторони обговорюють можливість їхнього проведення у форматі відеоконференції — через обмеження на подорожі за кордон і аби не наражатися на небезпеку інфікування.

Поділитись: