Зустріч в Гельсінкі може стати переламною для Трампа у його відносинах з американським істеблішментом, адже показала слабкість президента у відносинах з Росією і відмінність між його особистою позицією та позицією США, американської верхівки і навіть команди Трампа.

Майкл Макфол, екс-посол США в Росії, нині професор Стенфордського університету, щойно повернувся до США з Гельсінкі, де у якості коментатора американського телеканалу NBC висвітлював зустріч президентів Росії і США 16-го липня.

В коментарі Громадському, Макфол назвав перемовини Путіна і Трампа «ганебними і катастрофічними» для американського лідера.  

«Ця зустріч не мала жодного порядку денного. Це жодним чином не можна називати «перезавантажанням», якщо згадувати відносини між Росією і США за часів моєї дипломатичної діяльності. Коли ми в 2009-му хотіли покращити відносини Вашингтона й Москви, то пропонували чіткий план дій, поступок і домовленостей», — пояснив Макфол. 

Також його джерела в адміністрації США уточнюють, що напередодні останньої зустрічі лідерів США і Росії Вашингтон мав конкретну програму, але Трамп діяв одноосібно, не враховуючи порад:

«Якщо вже говорити про «перезавантаження», то це швидше було бажанням Трампа перевантажити особисті стосунки з Путіним».

За словами дипломата, незалежно від партійної приналежності, американський істеблішмент негативно оцінив результати Трампа.

Тоді як зустріч в Гельсінкі може стати переламною для Трампа у його відносинах з американським істеблішментом, адже показала слабкість президента у відносинах з Росією і відмінність між його особистою позицією та позицією США, американської верхівки і навіть команди Трампа.

Макфол, який був послом США в Росії з 2012 по 2014-тий, був присутній на зустрічах американського президента, на той час Обами, з російськими лідерами, коли був послом США, також наголосив, що ніколи такі розмови не відбувалися без участі дипломатів, які б робили нотатки:

«У випадку Обами, якщо була  потріба обговорити надчутливу тему, той попереджав, що необхідна конфіденційність, в кімнаті залишалася ще одна людина окрім російського лідера, але йшлося про кілька хвилин, а не 2 години», — зазначив він. 

У столиці Фінляндії Гельсінкі 16 липня провели зустріч президент США Дональд Трамп і президент Росії Володимир Путін у форматі віч-на-віч. Зустріч тривала понад 2 години. 

Після зустрічі лідери дали прес-конференцію, на якій Володимир Путін заявив, що Росія не втручалась у вибори президента США у 2016 році. Президент Трамп підтримав заяву колеги, назвавши розслідування США «полюванням на відьом».

Наступного дня Трамп заявив, що «обмовився» на зустрічі з Путіним і насправді погоджується з висновками розвідки США про те, що Росія втручалась в американські вибори. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна сама має вирішити, чи дозволити введення миротворців» — екс-посол США в Росії

Нагадаємо, у відповідь на звинувачення 12 офіцерів ГРУ у втручанні у вибори в США у 2016-му році, під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом Володимир Путін заявив, що Москва готова допитати російських розвідників, якщо Росії дозволять допитати американців.

Пізніше генпрокуратора РФ назвала ім’я Майкла Макфола серед тих американків, до яких у них є питання у справі лобіста закону Магнітського Білла Браудера. Сам Макфол назвав «сміховинним» запит Росії щодо свого допиту.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile