Прокурори не виявили під час перевірки тисяч старих матеріалів справ жодних порушень з боку Гантера Байдена — сина ексвіцепрезидента та сенатора від штату Делавер Джо Байдена, який балотується у президенти США у 2020 році.

Про це повідомив колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка, який і розпочав цю перевірку, пише Reuters.

«Я спеціально просив прокурорів дуже ретельно перевірити факти щодо можливої ролі Байдена. Вони відповіли, що нічого подібного не було», — розповів Рябошапка.

Зазначається, що перевірка була націлена на те, щоб з'ясувати, чи були справи, які Рябошапка успадкував від своїх попередників, належним чином опрацьовані.

Раніше стало відомо, що в американському сенаті хочуть поновити розслідування проти Байдена. Комітет із питань національної безпеки й урядових справ верхньої палати парламенту США — Сенату — проголосував за виклик для допиту свідка у справі української нафтогазодобувної компанії Burisma

Гантер Байден є сином кандидата у президенти США Джо Байдена. У 2014 році він став одним із членів Наглядової ради української компанії Burisma.

Burisma — українська нафтогазодобувна компанія, яка належить ексміністру природних ресурсів Миколі Злочевському. У 2014-19 роках в наглядовій раді Burisma працював син Джозефа Байдена Гантер. Опоненти Байдена стверджували, що той у статусі віцепрезидента США тиснув на українську владу, аби та не розслідувала діяльність Burisma.

У 2018 році під час розмови президента США Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленський перший нібито попросив розпочати розслідування щодо Burisma. Через цей можливий тиск у США почали процедуру оголошення імпічменту Трампу.

Поділитись: