Колишній беркутівець Андрій Хандрикін, звинувачений у побитті та катуванні активістів Євромайдану, у Дніпровському суді Києва, 13 листопада 2018 року
Фото:

Громадське

Дніпровський районний суд Києва виправдав ексберкутівця Андрія Хандрикіна. Його обвинувачували в побитті двох активістів Майдану 20 січня 2014 року на колонаді столичного стадіону «Динамо». Розслідування справи тягнулося три роки, екс-беркутівцю загрожувало до 10 років позбавлення волі. Громадське стежило за перебігом судових засідань та проаналізувало обвинувальний акт. Деталі — в нашому матеріалі.

Старий беркутівець у новій поліції

У поліції Андрій Хандрикін з 2012 року. До 2014-го працював у харківському «Беркуті». Потім пройшов переатестацію, як і ще двоє фігурантів цієї справи — Артем Войлоков та Владислав Мастега. Перший — міліціонер спецпідрозділу «Беркут», Мастега — снайпер штурмового взводу. Обидва втекли до Росії. Їх оголосили у розшук, а провадження виділили в окремі і призупинили. 

Хандрикін, на відміну він Мастеги і Войлокова, залишився в Україні та продовжив службу у поліції Харкова.

В чому їх звинувачують?

За даними слідства ввечері 21 січня 2014 року Хандрикін, Войлоков та Мастега проникли у приміщення колонади біля стадіону «Динамо», з якої протестувальники кидали у правоохоронців «коктейлі Молотова». Затримати тих, хто їх кидав, беркутівцям не вдалось — ті оперативно втекли. На даху лишилися двоє протестувальників — Владислав Цілицький та Михайло Нискогуз, які піднялись туди незадовго до беркутівців. Хлопців жорстоко побили, скинули з парапету та протягнули через стрій працівників «Беркуту».

Ті теж почали їх бити. Один з беркутівців поранив Нискогуза ножем. Інший — дістав газовий балончик та розпилив рідину в рану потерпілого. Лежачого на землі Нискогуза силовики продовжували бити.

Через деякий час його напівоголеного та босоніж знову повели через стрій правоохоронців, які примушували Нискогуза співати гімн України, висміюючи його ідеологічні переконання.

Деякий час Цілицького та Нискогуза тримали у холодному автозаку.

Колишній беркутівець Андрій Хандрикін, звинувачений у побитті та катуванні активістів Євромайдану, у Дніпровському суді Києва, 13 листопада 2018 року
Фото:

Громадське

Заперечення провини

Андрію Хандрикіну інкримінували 127 статтю Кримінального кодексу України: катування. Але адвокат засудженого Валентин Рибін заперечує провину Хандрикіна:

«Мій підзахисний не скидав людей з колонади. Крім того, я хочу вам повідомити, що потерпілих взагалі не скидали з колонади. Якби ви знали конструкцію, яка там була, там неможливо нікого скинути», — каже адвокат.

Сам Хандрикін під час останнього заперечив свою провину: 

«Не винен. Все. Те, в чому мене звинувачують — неправда», — сказав Хандрикін.

За словами адвоката екс-«беркутівців» Валентина Рибіна, Войлоков та Мастега вже отримали громадянство Російської Федерації:

«Так, я знаю, де вони. Через ось ці всі події вони виїхали до Росії і зараз отримали там громадянство. Я з ними контактую, вони мої друзі», — зазначив Рибін.

Поділитись: