Світ

Петиції на сайті Білого дому із закликом звільнити Сенцова залишилося зібрати понад 21 тисячу голосів

5 вересня, 2018 23:44
Світ/Петиції на сайті Білого дому із закликом звільнити Сенцова залишилося зібрати понад 21 тисячу голосів
Зберегти
Вигляд
Петицію на сайті Білого дому із закликом звільнити українського режисера, політв’язня Олега Сенцова вже підписали 78 879 при необхідних 100 тисячах голосів.

Петицію на сайті Білого дому із закликом звільнити українського режисера, політв’язня Олега Сенцова вже підписали 78 879 при необхідних 100 тисячах голосів.

Про це повідомляє посольство України в США.

Щоб петицію розглянули у Білому домі, їй необхідно зібрати 100 тисяч підписів, тобто залишилося зібрати понад 21 тисячу голосів. 

«Залишилося 3 дні, щоб зібрати 100 тисяч підписів, необхідних для розгляду петиції у справі Олега на сайті Білого Дому. Станом на зараз вже зібрано 78 879 підписів. Ми майже біля мети. Абсолютно кожен може зробити свій внесок для допомоги українським полоненим, які перебувають за ґратами в Росії», — йдеться у повідомленні. 

Українські дипломати нагадали, що Сенцов голодує 115-ий день задля звільнення усіх українських політичних в`язнів Кремля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення

Нагадаємо, в Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Сенцов наживо: українські зірки читають оповідання політв'язня

14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройшов у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини