У Росії під час проведення чемпіонату світу неможливо не згадувати ситуацію з українським політв’язнем Кремля Олегом Сенцовим.

У Росії під час проведення чемпіонату світу неможливо не згадувати ситуацію з українським політв’язнем Кремля Олегом Сенцовим. На фоні масових заходів у Москві та інших містах РФ у зв’язку з ЧС «складно радіти».

Про це в ефірі програми «Нині вже» на громадському повідомила журналістка «Новой газеты» Надія Прусенкова.

«Загальний фон — гнітючий. Неможливо не думати про те, що зараз відбувається з Олегом Сенцовим. Це дуже складно для багатьох. І складно радіти на фоні таких подій», — сказала журналістка.

Водночас вона зауважила,  що до Москви на відкриття чемпіонату світу приїхали багато іноземців, які не пов’язують футбол з ситуацією в Росії, також багато жителів Росії теж не знають про Сенцова, або не турбуються агресією РФ на Донбасі.

«Не типова наразі у Москві атмосфера. З одного боку це велике свято світового рівня, яке давно всі очікували. Люди, які приїхали на футбол, не зобов’язані замислюватися про те, що у нас (в Росії – ред.) насправді не все так добре, як хотілося б. Але головне не залишатися байдужим. Тут також і багато небайдужих людей. (У тому, що відбувається – ред.) футбол не винуватий», — додала Прусенкова.

Нагадаємо, що в Москві біля стадіону «Лужники», де відбулось відкриття чемпіонату світу з футболу, вивісили плакат на підтримку українського політв’язня Кремля Олега Сенцова.

14 червня відбулось офіційне відкриття фінального етапу чемпіонату світу з футболу в Росії. Європейський союз, Сполучені Штати та Україна засудили проведення змагань у Росії та закликали Кремль звільнити політв'язнів та припинити агресію в Україні.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів.

У день відкриття чемпіонату навпроти представництва Європейського Союзу в Україні відбулася акція з вимогою звільнити українських політв'язнів у Росії та бойкотувати Чемпіонат світу з футболу.

Українська діаспора у світі заявила, що публікуватиме матеріали про злочини Кремля протягом ЧС з футболу.

Український конгресовий комітет Америки ініціював проведення 13 червня одноденного голодного протесту на знак солідарності із політв’язнем Кремля Олегом Сенцовим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Я не програв і пощади не прошу»: Олег Сенцов написав лист правозахисникам

Станом на 14 червня український режисер-політв'язень Кремля Олег Сенцов голодує вже 32 дні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін боїться таких людей, як Сенцов — депутатка Європарламенту Гармс

Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile