Під будівлею Верховної Ради близько 300 людей вийшли на протест проти проведення Маршів рівності. Противники ЛГБТ-спільноти виступили за «традиційні сімейні цінності».

Під будівлею Верховної Ради близько 300 людей вийшли на протест проти проведення Маршів рівності. Противники ЛГБТ-спільноти виступили за «традиційні сімейні цінності».

Учасники мітингу прийшли під парламент з плакатами «Українська родина — мати, батько і дитина», «Захисти родину — збережи Україну», «Школа — не місце для сексуальних експериментів».


Учасники мітингу вийшли з плакатами «за традиційні цінності» Фото:Громадське

Як додає «Інтерфакс-Україна», до протестувальників вийшов народний депутат з «Народного фронту» Юрій Тимошенко, який підтримав гасла учасників мітингу. Останні також роздавали перехожим листівки, в яких висували до влади вимоги не сприяти організації Маршів рівності в Україні, метою яких є привернення уваги до проблем ЛГБТ-спільноти.

У Києві 17 червня відбувся Марш рівності «КиївПрайд — 2018».  Правоохоронці повідомляли, що участь у «КиївПрайді-2018» взяли 3,5 тисячі учасників.

Зранку, перед проведенням Маршу група людей намагалася перекрити шляхи проведення заходу. Сталися сутички між поліцією та учасниками акції, які ночували в центрі міста, «щоб висловити свій протест». 

Повідомлялося, що затримали загалом 57 людей, 5 правоохоронців постраждали. Ввечері 17 червня столична поліція відпустила усіх затриманих під час Маршу рівності.

Експерт Інституту соцдосліджень в ефірі Громадського заявив, що дії поліції щодо противників «Київпрайду» були недоцільні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Усі рівні, усі різні»: як пройшов «КиївПрайд-2018»(ФОТОРЕПОРТАЖ)

Раніше правозахисні організації звернулися до ректора педагогічного університету імені Драгоманова в Києві з проханням звільнити деканку цього закладу та дружину секретаря Ради національної безпеки і оборони Ганну Турчинову через її гомофобні заяви. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не можна підручниками виховати сексуальну орієнтацію дитини» — уповноважена з прав дитини та сім'ї

Правозахисники наголошували, що Турчинова вдалася до «антиконституційних, відверто гомофобних, дискримінаційних, ксенофобних та антинаукових тверджень», коментуючи антидискримінаційні правки до шкільних підручників, рекомендовані Міністерством освіти і науки України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Нові підручники можуть змінити сексуальну орієнтацію дитини», — деканка педуніверситету Ганна Турчинова

Інформаційним приводом для матеріалу на Громадському став опублікований Турчиновою блог під назвою «Гомодиктатура. Частина 1. Як розбещувати дітей», в якому вона виступила з критикою антидискримінаційних правок МОН. 

В інтерв'ю Громадському Турчинова висловила твердження про те, що ЛГБТ-люди є «відхиленням від норми», гомосексуальність — хворобою, а дискримінації жінок в Україні не існує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дружина Турчинова за своєю логікою мала б стояти на кухні замість викладання — радниця міністра освіти

Поділитись: