УКРАЇНА

Під Радою протестували проти маршів ЛГБТ-спільноти

22 червня, 2018 13:47
УКРАЇНА/Під Радою протестували проти маршів ЛГБТ-спільноти
Зберегти
Вигляд
lead
Під будівлею Верховної Ради близько 300 людей вийшли на протест проти проведення Маршів рівності. Противники ЛГБТ-спільноти виступили за «традиційні сімейні цінності».

Під будівлею Верховної Ради близько 300 людей вийшли на протест проти проведення Маршів рівності. Противники ЛГБТ-спільноти виступили за «традиційні сімейні цінності».

Учасники мітингу прийшли під парламент з плакатами «Українська родина — мати, батько і дитина», «Захисти родину — збережи Україну», «Школа — не місце для сексуальних експериментів».


Учасники мітингу вийшли з плакатами «за традиційні цінності» Фото:Громадське

Як додає «Інтерфакс-Україна», до протестувальників вийшов народний депутат з «Народного фронту» Юрій Тимошенко, який підтримав гасла учасників мітингу. Останні також роздавали перехожим листівки, в яких висували до влади вимоги не сприяти організації Маршів рівності в Україні, метою яких є привернення уваги до проблем ЛГБТ-спільноти.

У Києві 17 червня відбувся Марш рівності «КиївПрайд — 2018».  Правоохоронці повідомляли, що участь у «КиївПрайді-2018» взяли 3,5 тисячі учасників.

Зранку, перед проведенням Маршу група людей намагалася перекрити шляхи проведення заходу. Сталися сутички між поліцією та учасниками акції, які ночували в центрі міста, «щоб висловити свій протест». 

Повідомлялося, що затримали загалом 57 людей, 5 правоохоронців постраждали. Ввечері 17 червня столична поліція відпустила усіх затриманих під час Маршу рівності.

Експерт Інституту соцдосліджень в ефірі Громадського заявив, що дії поліції щодо противників «Київпрайду» були недоцільні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Усі рівні, усі різні»: як пройшов «КиївПрайд-2018»(ФОТОРЕПОРТАЖ)

Раніше правозахисні організації звернулися до ректора педагогічного університету імені Драгоманова в Києві з проханням звільнити деканку цього закладу та дружину секретаря Ради національної безпеки і оборони Ганну Турчинову через її гомофобні заяви. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не можна підручниками виховати сексуальну орієнтацію дитини» — уповноважена з прав дитини та сім'ї

Правозахисники наголошували, що Турчинова вдалася до «антиконституційних, відверто гомофобних, дискримінаційних, ксенофобних та антинаукових тверджень», коментуючи антидискримінаційні правки до шкільних підручників, рекомендовані Міністерством освіти і науки України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Нові підручники можуть змінити сексуальну орієнтацію дитини», — деканка педуніверситету Ганна Турчинова

Інформаційним приводом для матеріалу на Громадському став опублікований Турчиновою блог під назвою «Гомодиктатура. Частина 1. Як розбещувати дітей», в якому вона виступила з критикою антидискримінаційних правок МОН. 

В інтерв'ю Громадському Турчинова висловила твердження про те, що ЛГБТ-люди є «відхиленням від норми», гомосексуальність — хворобою, а дискримінації жінок в Україні не існує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дружина Турчинова за своєю логікою мала б стояти на кухні замість викладання — радниця міністра освіти

Пов`язані новини
Світ
30 жовтня 2018
«У Білорусі немає ніяких сексуальних меншин»: екс-глава МЗС Польщі у мемуарах згадав діалог із Лукашенком
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що у Білорусі «немає ніяких сексуальних меншин». Про це у своїх мемуарах написав екс-глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає «Белсат». Зустріч Олександра Лукашенка і Радослава Сікорського відбулася напередодні президентських виборів 2010 року. У зустрічі також брав участь колишній міністр закордонних справ Німеччини Ґідде Вестервелле. Вестервелле — відкритий гей. Тоді, згадує Сікорський, між ними та Лукашенком відбувся такий діалог: «Наша європейськість побудована не тільки на толерантному ставленні до національних меншин, а й до сексуальних меншин, — цитує сам себе Сікорський. — Лукашенко подивився на мене як на божевільного, і витримавши паузу, з подивом сказав: «Але у нас в Білорусі немає ніяких сексуальних меншин». Польська і німецька делегації переглядаються, і вже всі, хто сидить за столом, відчувають себе божевільними, але я вирішую продовжувати тему і звертаюся до нього, як до пацієнта: «Пане президенте, я розумію, що Білорусь має свою специфіку. Але гіпотетично, якщо такі меншини з'являться, то ви будете ставитися до них толерантно?» Лукашенко дивиться то на мене, то на Вестервелле (екс-глава МЗС Німеччини), і посміхаючись каже:
Перевірено
Зберегти