У Росії заявили, що оголошення підозри шести росіянам щодо поширення вірусу NotPetya є лише «полюванням на відьом» та створенням русофобських настроїв у американців.

Про це заявило посольство РФ у Вашингтоні.

«Влада США послідовно руйнує колись прагматичні російсько-американські відносини та штучно нав'язує своєму населенню токсичне сприйняття Росії та всього, що з нею пов'язано», ㅡ повідомили у посольстві.

У відповідь на звинувачення США, представники посольства заявили, що в Росії «немає і не було намірів займатися будь-якими “операціями, що дестабілізують”».

Що передувало?

19 жовтня Федеральне велике журі США оголосило обвинувачення шістьом російським офіцерам розвідки, які стоять за поширенням вірусу NotPetya у 2017 році.

Помічник генпрокурора США Джон Демес заявив, що ще жодна країна не використовувала як зброю свій кіберпотенціал «так злочинно і безвідповідально як Росія».

В обвинувальному акті йдеться про атаки, які були направлені на просунення геополітичних інтересів Росії. За словами прокурорів США, вони були націлені на зимові Олімпійські Ігри в Південні Кореї у 2018 році, енергосистему України, вибори президента у Франції тощо.

Що це за атака?

Атака вірусу NotPetya почалася в червні 2017 року. В Україні жертвами стали міністерства, банки, транспортні компанії, мобільні оператори, енергетичні підприємства і ЗМІ.

Вірусу, зокрема, піддалися сайт Міністерства внутрішніх справ, Секретаріату Кабінету міністрів, Державна фіскальна служба, «Нова пошта», «Укртелеком», «Ощадбанк», «Київенерго», заправки WOG, мобільний оператор «Київстар», магазини «Епіцентр» та багато інших. А в аеропорту «Бориспіль» перестало працювати табло.

Атаки відбувалися як у Києві, так і в інших містах. За фактом кібератаки поліція відкрила кримінальне провадження.

Раніше США, Велика Британія та Австралія заявляли про відповідальність російських хакерів за вірус NotPetya. У липні Рада Європейського Союзу вперше задіяла механізм уведення санкцій за кібератаки. Санкції наклали проти чотирьох хакерів Головного розвідувального управління Росії. Їх вважають причетними до створення вірусів WannaCry і NotPetya, а також спроби кібератаки на Організацію із заборони хімічної зброї у 2018 році.

Поділитись: