Підозрювана Сполученими Штатами в агентурній діяльності на користь Кремля Марія Бутіна переписувалася з директором з національної безпеки в кампанії Трампа 2016 року Джофрі Гордоном за декілька тижнів до виборів президента США.

Підозрювана Сполученими Штатами в агентурній діяльності на користь Кремля Марія Бутіна переписувалася з директором з національної безпеки в передвиборчій кампанії Трампа Джофрі Гордоном за декілька тижнів до виборів президента США.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на документи та свідчення, надані сенатському комітету розвідки.

Видання зазначає, що Бутіна та Гордон були у «тісніших стосунках, ніж це було відомо раніше».

Вони познайомилися на зустрічі в резиденції швейцарського посла у вересні 2016 року. Пізніше у вересні та жовтні вони обмінялися кількома листами. Росіянка Марія Бутіна запросила Гордона на рок-концерт у Вашингтоні, а Гордон згодом покликав Бутіну на свій день народження.

Гордон називає своє спілкування з Бутіною «нешкідливим», а ситуацію з арештом росіянки «сенсаційною історією», за допомогою якої хочуть обмовити членів республіканської партії.

«З усього, що я читав з моменту її арешту минулого місяця, у мене складається враження, що сага Бутіної — це, загалом, сенсаційна історія, спрямована на зведення наклепу на членів республіканської партії та членів Національної стрілецької асоціації (асоціації, яка об’єднує прихильників права громадян на носіння та зберігання вогнепальної зброї — ред.), з якими вона бачилася протягом останніх декількох років», — сказав Гордон.

Також він припускає, що Бутіна «шукала впливових американців для посилення відносин з Росією».

Адвокат Бутіної Роберт Дрісколь, коментуючи ситуацію з листуванням, зазначив, що листування електронною поштою свідчить про бажання російської студентки Бутіної до співпраці з американцями, які поділяли її інтереси.

Адвокат та безпосередньо Гордон зазначили, що жодних «романтичних» стосунків між Бутіною та членом кампанії Трампа не було.

Зазначається, що допомагав налагодити спілкування Бутіної та Гордона республіканець Пол Ріксон, який був «у романтичних стосунках» з росіянкою.

Член сенаторського розвідувального комітету та адвокат Трампа від коментарів відмовилися.

Також The Washington Post повідомляє, що під час виборчої кампанії Бутіна запитувала Трампа про його погляди щодо Росії на публічному заході в 2015 році.

26 липня у Росії заявили, що підозрювана Сполученими Штатами в агентурній діяльності на користь Кремля Марія Бутіна, нібито є політичною ув’язненою.

25 липня у США відбулось перше судове засідання у справі росіянки Бутіної. Суддя заявила, що може заборонити адвокатам Марії Бутіної передавати ЗМІ інформацію щодо справи. Це сталося після того, як прокурори висловили занепокоєність у передачі доказів захисту.

Окружна суддя США Таня Чуткан дала обвинуваченню час до 8 серпня, щоб подати запропонований судовий наказ щодо захисту, щоб запобігти публічному розкриттю доказів у цій справі. Під час слухання прокурори звинуватили адвоката захисту Роберта Дрісколла в тому, що він викривляє справу в телевізійних новинних інтерв'ю.

16 липня стало відомо, що у Вашингтоні затримали громадянку Росії за підозрою у «проникненні в американську політичну організацію». Затримана — 29-річна громадянка РФ Марія Бутіна, її арештували ще 15 липня.

У США велике журі пред’явило два звинувачення росіянці Марії Бутіній. Росіянку офіційно звинувачують у змові та діяльності як іноземного агента з метою впливу на американську політику. Їй загрожує до 10 років ув'язнення.

Також повідомлялося, що Бутіна контактувала з чиновником Мінфіну США.

18 липня суд у США відмовився відпустити під заставу підозрювану в агентурній діяльності росіянку. РФ заявляє про «сфабриковану» справузатриманої в США росіянки Бутіної.

У США росіянку, відому як активістку за носіння короткоствольної зброї з організації «Право на зброю», звинувачують у спробі організувати «неофіційний канал зв'язку» між Республіканською партією і Кремлем в передвиборний період 2015-2016 років. Вона імовірно діяла разом з заступником голови Центробанку Росії Олександром Торшиним.

За версією звинувачення, Бутіна працювала в інтересах Торшина, намагаючись лобіювати інтереси Росії через Національну стрілецьку асоціацію, що має великий вплив на американську політику.

Поділитись: