Турецький журналіст Юсуф Інан, якого екстрадували в Ізмір та підозрюють у спробі держперевороту в Туреччині, ніколи не займався опозиційною діяльністю та був у складі партії президента Реджепа Ердогана.

Турецький журналіст Юсуф Інан, якого екстрадували в Ізмір та підозрюють у спробі держперевороту в Туреччині, ніколи не займався опозиційною діяльністю та був у складі партії президента Реджепа Ердогана.

Про це Громадському повідомила дружина Інана Катерина.

Юсуф Інан, вже перебуваючи затриманим у Миколаєві, написав листа президентові Туреччини Реджепу Ердогану. У зверненні він наголосив, що досі входить до його партії «Справедливості та розвитку» й добре знайомий з багатьма її членами, тож виступати проти діяльності Ердогана на боці проповідника Фетхуллаха Гюлена точно не міг.

За словами дружини, звинувачення Інану, які закидає йому суд в турецькому Ізмірі, нічим не обґрунтовані.

У справі Інана в турецькому суді описується історія діяльності суспільно-політичного руху FETO Фетхуллаха Гюлена, але прямих доказів співпраці Інана з Гюленом немає. Українська прокуратура запросила характеристики Інана. І від української, і від турецької сторін вони позитивні.

Катерина Інан додала, що під час спроби держперевороту влітку 2016 року Юсуф як і всі висвітлював ті події.

«Він сам нічого не писав, брав новини з інших ресурсів. Працює журналістом 18 років. А під час державного перевороту висвітлював ті події, як і всі. У той час їздив у Туреччину на весілля сина, але потім повернувся в Україну», — розповідає Катерина.

17 липня стало відомо, що з України до Туреччини вивезли підозрюваного у спробі державного перевороту 2016 року, унаслідок якого загинуло близько 250 людей, Юсуфа Інана. За даними турецьких ЗМІ, Юсуф Інан нібито займався дискредитацію політиків та державних діячів у соціальних мережах. Також його діяльність пов’язують з проповідником Фетхуллахом Гюленом, якого звинувачують в організації військового перевороту в країні.

У поліції Миколаєва заявили, що опозиційного турецького журналіста Юсуфа Інана затримала Служба безпеки України.

Спілка журналістів звернеться до СБУ та ОБСЄ через екстрадицію турецького блогера.

Детальніше про справу екстрадованого з України Юсуфа Інана читайте у публікації Екстрадиція вночі: як і чому з України вивезли турецького журналіста

У Туреччині в ніч на 16 липня 2016 року відбулася спроба військового перевороту. Внаслідок сутичок загинули щонайменше 265 людей, більше півтисячі поранені.

15 червня 2017 року у Туреччині суддю ООН ув'язнили на 7,5 років за підозрою у зв'язках з Фетхуллахом Гюленом. 8 травня 2017 року прокуратура Туреччини оголосила, що вимагає для проповідника Гюлена 3623 довічних ув'язнень.

15 жовтня 2016 року влада Малайзії передала Туреччині трьох осіб, підозрюваних у зв'язках з ісламським проповідником Фетхуллахом Гюленом. 13 серпня 2016 року прокуратура Стамбула направила до Міністерства юстиції США лист з вимогою арештувати проповідника Гюлена, якого звинувачують в організації військового перевороту в країні.

5 серпня 2016 року стало відомо, що Анкара обговорює з Вашингтоном можливу екстрадицію Гюлена в Туреччину.

2 серпня 2016 року Анкара направила Вашингтону другий запит з вимогою арешту Фетхуллаха Гюлена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7,5 годин очима турецьких заколотників

Поділитись: