Національна спілка журналістів звернеться до Служби безпеки України та Організації з безпеки і співробітництва в Європі через депортацію з Миколаєва в Туреччину журналіста, блогера Юсуфа Інана.

Національна спілка журналістів звернеться до Служби безпеки України та Організації з безпеки і співробітництва в Європі через депортацію з Миколаєва в Туреччину журналіста, блогера Юсуфа Інана.

Про це в коментарі Громадському повідомив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

«Фактично як ми це бачимо: відбулася депортація без можливості оскарження. Ми з’ясовуємо, на якій підставі його затримали. Ми відправляємо запит до СБУ з вимогою повідомити обставини депортації, чи була надана можливість громадянину Туреччини довести свою правоту», — сказав Томіленко.

НСЖУ також поінформує про цю ситуацію міжнародних партнерів, зокрема, профільний офіс ОБСЄ з питань свободи преси та Європейську федерацію журналістів.

«Якщо людина просить притулку або приїхала до нас з іншої країни, і вона почувається в небезпеці, то Україна повинна бути демократичною», — сказав голова Спілки журналістів.

17 липня стало відомо, що з України до Туреччини вивезли підозрюваного у спробі державного перевороту 2016 року, унаслідок якого загинуло близько 250 людей, Юсуфа Інана. За даними турецьких ЗМІ, Юсуф Інан нібито займався дискредитацію політиків та державних діячів у соціальних мережах. Також його діяльність пов’язують з проповідником Фетхуллахом Гюленом, якого звинувачують в організації військового перевороту в країні.

У поліції Миколаєва заявили, що опозиційного турецького журналіста Юсуфа Інана затримала Служба безпеки України.

Детальніше про справу екстрадованого з України Юсуфа Інана читайте у публікації Екстрадиція вночі: як і чому з України вивезли турецького журналіста

У Туреччині в ніч на 16 липня 2016 року відбулася спроба військового перевороту. Внаслідок сутичок загинули щонайменше 265 людей, більше півтисячі поранені.

15 червня 2017 року у Туреччині суддю ООН ув'язнили на 7,5 років за підозрою у зв'язках з Фетхуллахом Гюленом. 8 травня 2017 року прокуратура Туреччини оголосила, що вимагає для проповідника Гюлена 3623 довічних ув'язнень.

15 жовтня 2016 року влада Малайзії передала Туреччині трьох осіб, підозрюваних у зв'язках з ісламським проповідником Фетхуллахом Гюленом. 13 серпня 2016 року прокуратура Стамбула направила до Міністерства юстиції США лист з вимогою арештувати проповідника Гюлена, якого звинувачують в організації військового перевороту в країні.

5 серпня 2016 року стало відомо, що Анкара обговорює з Вашингтоном можливу екстрадицію Гюлена в Туреччину.

2 серпня 2016 року Анкара направила Вашингтону другий запит з вимогою арешту Фетхуллаха Гюлена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7,5 годин очима турецьких заколотників

Поділитись: