Київський апеляційний суд залишив під вартою музиканта Андрія Антоненка, підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

Рішення ухвалила та ж колегія суддів, яка напередодні відпустила зі слідчого ізолятора іншу підозрювану у справі — лікарку Юлію Кузьменко.

Захист Антоненка просив скасувати тримання під вартою. Крім того, кілька людей просили віддати підозрюваного їм на поруки.

Однак суд відхилив усі клопотанні й залишив у силі попереднє рішення, яким підозрюваного відправили в СІЗО.

Адвокат Андрія Антоненка Дмитро Круговий припускає, що, ймовірно, таке рішення є спробою морального тиску на підзахисного:

«Коли людина бачить, що інших відпускають, пом'якшують запобіжний, це певний тиск. Можливо, щоб він дав якісь покази. Але ми його попереджали, що таке можливо. Також, на мою думку, звільнення Юлії Кузьменко під домашній арешт може бути спробою знизити градус напруги серед ветеранів перед Днем Незалежності. Адже здебільшого патріотичні організації постійно згадують про цю справу на акціях», — сказав Круговий нам у коментарі.

За його словами, адвокати вже ознайомилися з матеріалами справи. Тепер вони передали на ознайомлення прокуратурі свої докази. Ймовірно, справа може опинитися у суді у вересні.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий етер своєї програми.

Що відомо у справі про вбивство Шеремета?

Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки, попри численні експертизи, допити понад 1000 людей, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

10 жовтня 2019-го, президент Володимир Зеленський заявив, що керівництво МВС змінять, якщо не буде результатів у справі щодо вбивства Шеремета. І незадовго після того у справі з'явилися зрушення.

12 грудня 2019-го глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета. Відтоді на лаві підсудних троє підозрюваних — військовий Сил спеціальних операцій ЗСУ, музикант Андрій Антоненко, відомий як Riffmaster; лікарка Охматдиту, волонтерка і дитячий хірург Юлія Кузьменко на псевдо «Лиса» та військовий медик Яна Дугарь.  

Слідство довгий час наполягало, що Андрій Антоненко, «захопившись ультранаціоналістичними ідеями» і «культивуючи велич арійської раси», організував убивство Павла Шеремета й залучив до злочину Юлію Кузьменко, Яну Дугарь та інших невстановлених осіб, які мали навички роботи зі зброєю та вибуховими пристроями. За даними слідства, Юлія Кузьменко закладала вибухівку під авто, Антоненко був тим, хто супроводжував її, а Яна Дугарь напередодні проводила розвідку.

Але 21 травня 2020-го стало відомо, що підозрюваним змінили підозри.З них зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб. Антоненка ж тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — пособницею.

22 травня Національна поліція завершила досудове слідство щодо трьох підозрюваних. Матеріали справи планують передати до суду, коли з ними ознайомляться адвокати.

Поділитись: