Підозрюваному у справі Майдану посадовцю Нацполіції Бабичу призначили нічний домашній арешт
Печерський районний суд призначив нічний домашній арешт з 22:00 до 7:00 начальнику департаменту превентивної діяльності Нацполіції Ігору Бабичу, якого підозрюють у злочинах проти Майдану.
Печерський районний суд призначив нічний домашній арешт з 22:00 до 7:00 начальнику департаменту превентивної діяльності Нацполіції Ігору Бабичу, якого підозрюють у злочинах проти Майдану.
Рішення ухвалив суддя Віталій Писанець, передає кореспондент Громадського.
Прокуратура підозрює Ігоря Бабича у пособництві діям спрямованим на розгін учасників Євромайдану.
«Бабич з 24 січня 2014 року по 18 лютого 2014 року реалізував спільні злочинні наміри організованої злочинної групи, очолюваної Януковичем, міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком і його заступником Ратушняком вчинив низку злочинів, у тому числі тяжких і особливо тяжких», — заявив прокурор Валерій Смирнов.
Це виразилося в ініціюванні придбання та видачі для підрозділів МВС заборонених спецзасобів з РФ, заборонених на території України.
За даними слідства, в Україну було забезпечено доставку з російського Чкалова більше 6020 одиниць гранат. Мова йде про світлошумові гранати подразнюючої дії, ручні аерозольні гранати, ручні дратівливі гранати підвищеної потужності та димових гранат.
«Вищевказаними засобами були озброєні спецпідрозділи МВС і вони були застосовані працівниками проти мітингувальників 18 лютого 2014 року», — зазначив Сморнов.
Крім того, він координував дії силовиків щодо способів використання спецзасобів. «Внаслідок цього заподіяно тяжкі тілесні ушкодження 2 особам, середньої тяжкості 2 особам, легкі — 39 особам», — сказав Смирнов.
Також прокуратура підозрює Бабича у пособництві діям силовиків, через які заподіяна смерть одній особі.
Прокуратура клопотала про тримання під вартою строком на 2 місяці, оскільки, на думку слідства, підозрюваний може переховуватися через важкість інкримінованого злочину.
Бабич свою провину відкидає. «Координація дій не входила до моїх повноважень. Я жодним чином дії не координував і участі у ніяких нарадах не приймав», — заявив він.
Захист підозрюваного долучив до матеріалів справи клопотання про взяття на поруку Бабича. Про своє бажання взяти на поруки підозрюваного заявив заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич.
Раніше суд призначив нічний домашній арешт іншому підозрюваному у справі Майдану посадовцю Нацполіції Серединському.
29 вересня ГПУ повідомила про підозру 3 екс-посадовцям МВС Поготову, Серединському і Бабичу у злочинах проти майданівців. З'ясувалось, що 2 з них на даний час займають керівні посади в Нацполіції. Однак суд відмовився розглядати обрання їм запобіжного заходу.
Йдеться про Сергія Поготова, який у часи Майдану обіймав посаду заступника начальника департаменту громадської безпеки МВС. На даний час не працює у правоохоронних органах. На судовому засіданні 2 жовтня Поготову призначили домашній арешт.
Також йдется про Ігора Бабича, який працює начальником департаменту превентивної діяльності НПУ, а під час Майдану був головним інспектором відділу організації служби конвойних підрозділів.
Третій підозрюваний — Анатолій Серединський. Він у 2014 році обіймав посаду начальника відділу служби управління організації конвойних підрозділів департаменту громадської безпеки МВС. Його підозрюють у координації дій спецпідрозділів та їх заохоченні.
29 вересня до суду захищати підозрюваних прибув Олександр Фацевич, заступник глави Національної поліції.
А міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що підозри на адресу керівників структурних підрозділів МВС у злочинах проти Майдану є «надуманими», а «справа розсиплеться в суді».
2 жовтня начальник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк на брифінгу уточнив, що Поготов, Серединський і Бабич могли сприяти поставкам гранат з РФ для розгону Майдану.
Крім того, під час брифінгу Гробатюк розказав про тиск з боку МВС на слідство у справі Майдану. За його словами, також чинили тиск на свідків у справі Майдану, зокрема, погрожували зняти з посади.
Глава Департаменту спецрозслідувань ГПУ також наголосив на тому, що затягування створення ДБР загрожує розслідуванню справ проти Майдану.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану»
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
- Поділитися: