Наразі немає підстав для того, щоб проводити секвестр державного бюджету, тобто урізати державні видатки через нестачу у бюджеті коштів.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова в інтерв’ю Громадському.

«У Бюджетному кодексі дуже чітко написано, які є підстави для скорочення видатків бюджету (недоотримання запланованих бюджетних надходжень більше ніж на 15% — ред.). У нас зараз немає для цього ні фактичних, ні обґрунтованих Бюджетним кодексом підстав і ми не бачимо ймовірності того, що такі підстави можуть бути до кінця року, якщо ми будемо рухатися за нашим планом», — повідомила Маркарова.

Водночас міністерка визнала, що наразі до бюджету не надходять доходи у тому обсязі, який було передбачено в ухваленому законі про Держбюджет на 2019 рік. Проти наразі це недонадходження складає близько 2%.

«В нас за 5 місяців не виконаний план по приватизації, однак Міністерство фінансів дуже швидко замістило її запозиченнями. Якщо говорити по податкових і по митних надходженнях є певне недовиконання по обох», — зазначила Маркарова.

Негативні результати виконання бюджету Маркарова пояснила тим, що в основу закону про бюджет ліг прогноз Мінекономіки та Національного банку, у якому курс долара був набагато вищим, ніж він є нині.

Зазначимо, що за розрахунками Рахункової палати, від початку року до бюджету не надійшло близько 50 мільярдів гривень передбачених доходів. У Національному банку повідомляють, що у подальшому таке недонадходження може призвести до секвестру бюджету.

Нагадаємо, що у першому кварталі 2019 року бюджет недовиконали на 4,7%.

За перші 2 місяці 2019 року бюджет України недоотримав 13,6 мільярда гривень.

Державний бюджет України за 2018 рік виконали з дефіцитом 59,2 мільярда гривень.

Поділитись: