УКРАЇНА

Без траншу МВФ Україні доведеться припиняти деякі державні видатки — міністр фінансів

4 червня, 2018 16:10
УКРАЇНА/Без траншу МВФ Україні доведеться припиняти деякі державні видатки — міністр фінансів
Зберегти
Вигляд
Якщо Міжнародний валютний фонд не погодиться надати Україні черговий транш макрофінансової допомоги, то уряду доведеться зупиняти деякі видатки бюджету.

Якщо Міжнародний валютний фонд не погодиться надати Україні черговий транш макрофінансової допомоги, то уряду доведеться зупиняти деякі видатки бюджету.

Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв’ю «Економічній правді».

Також Данилюк повідомив, що очікує отримання траншу МВФ до кінця червня.

«Моя оцінка — вдасться (отримати транш — ред.).  І ми повинні це зробити протягом червня, тому що без цього ми не зможемо залучити на зовнішніх ринках необхідний фінансовий ресурс для фінансування бюджету», — заявив міністр фінансів.

Він також додав, що згідно з фінансовим планом Україна мала отримати близько 2 мільярдів доларів ще до березня 2018 року. І якщо до червня уряд ще міг прожити без цих коштів, то далі зробити це буде набагато складніше.

«Бюджет-2018 формувався на базі того, що ми залишатимемось в програмі МВФ, а закон про Антикорупційний суд мав був прийнятий ще до кінця 2017 року. За такий бюджет голосувала Верховна рада. Без МВФ нам значні видатки доведеться зупиняти», — заявив Данилюк.

Крім цього, у Нацбанку повідомляли, що у разі відсутності траншу МВФ готові запровадити валютні обмеження в Україні. Там також зазначили, що не збираються знижувати облікової ставки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Крім цього, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Пов`язані новини