В антикорупційних органах 30 квітня стартує пілот системи електронного кримінального провадження eCase. Першими її протестують у Національному антикорупційному бюро, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі та Вищому антикорупційному суді.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Пілот передбачає інтеграцію eCase з Єдиним реєстром досудових розслідувань та системами судових органів.

Цю систему вже представили членам комітету Ради з питань правоохоронної діяльності та представникам Офісу президента.

За словами заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова, проєкт, який розпочався ще у 2014 році за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), є «важливим елементом розвитку та реформування органів прокуратури й сфери кримінальної юстиції».

У відомстві наголошують, що повна автоматизація «паперових» дій дає переваги для всіх учасників кримінального процесу. Так, прокуратура зможе контролювати хід розслідування та здійснювати процесуальне керівництво у режимі on-line.

Слідство оперативно отримуватиме та матиме можливість аналізувати дані, адже система оновлює всю інформацію на кожному етапі, планує time-management та календар завдань.

Свідки, підозрювані та їхні представники також отримуватимуть необхідні документи в електронному форматі. Судді ж — матимуть доступ до системи навіть в умовах судового засідання для додаткового дослідження доказів та ключових позицій у провадженні.

За словами Мамедова, Офіс генпрокурора вже підготував зміни до законодавства, ухвалення яких може стати одним з кроків на шляху до діджиталізації країни у цілому, і кримінального процесу зокрема.

Поділитись: