Після хокею та п’ятиборства в білоруського режиму відібрали біатлон: восьмий етап Кубка світу перенесли у Фінляндію
Виконавчий комітет Міжнародного союзу біатлоністів вирішив забрати в Білорусі право на проведення одного з етапів Кубка світу з біатлону у сезоні 2021/2022 через ситуацію в країні та заради «передбачуваності планування» змагань.
Про це в неділю, 16 травня, повідомила пресслужба Міжнародного союзу біатлоністів.
Раніше восьмий етап Кубка світу з біатлону, запланований на 3-6 березня 2022 року, мав відбутися в центрі Раубичі, що під Мінськом. Тепер же його перенесли у фінське місто Контіолахті.
Водночас перший етап, який мав відбутися 26-28 листопада 2021 року в Контіолахті, тепер перенесли у шведський Естерсунде. Там прийматимуть і другий етап змагань.
«Рішення про перенесення етапу Виконавчий комітет ухвалив у зв’язку із нинішньою ситуацією в Білорусі та для забезпечення передбачуваності планування змагань для оргкомітетів, національних федерацій та їхніх команд», — зазначається в повідомленні.
Не перший випадок
У січні Міжнародна федерація хокею позбавила Білорусь права на проведення чемпіонату світу з хокею — 2021. Приводом стало «збільшення безпекових ризиків, пов'язаних зі зростанням політичного невдоволення і COVID-19».
Перед цим принаймні три багаторічні спонсори чемпіонату світу з хокею — німецькі Liqui Moly та Nivea Men і чеська Skoda — заявили, що відмовляться від фінансування змагань у 2021 році, якщо Федерація не перенесе їх із Білорусі. Своєю чергою, Мінськ заборонив ввозити їхні товари в країну.
Також Білорусь позбавили права проводити ще один чемпіонат світу у 2021 році — з сучасного п'ятиборства. Причина — «нестабільність у країні». Сучасне п'ятиборство включає такі дисципліни, як конкур (кінний спорт), фехтування, стрільба, біг і плавання.
Репресії в Білорусі
Із серпня 2020 року в Білорусі відбуваються масові протести через проголошення переможцем президентських виборів Олександра Лукашенка, який обіймав цю посаду понад 26 років. Протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.
Попри масові мітинги та акції в усій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та знову обійняв посаду президента. А протестувальників силовики жорстко розганяли, затримували й загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами.
За даними правозахисників, за час протестів були затримані понад 30 тисяч людей; п'ятеро протестувальників загинули внаслідок жорстких дій силовиків. Білоруські правоохоронці порушили понад 2 300 справ проти протестувальників. 369 людей визнані політичними в'язнями.
- Поділитися: