Низка російських естрадних зірок та українська співачка Тіна Кароль передумали їхати до Білорусі перед виборами президента, аби виступати на концертах, які, вочевидь, будуть агітацією Олександра Лукашенка.

Про це повідомляє «Дождь».

Напередодні у містах Білорусі анонсували концерти українських та російських зірок 8 серпня, за день до виборів. Серед артистів: Олег Вінник, Тіна Кароль, Леонід Агутін, Григорій Лєпс, Стас П’єха, Володимир Прєсняков та інші.

Після оголошення списку велика кількість білорусів почала писати артистам в Instagram з проханням не приїжджати і не брати таким чином участі в агітації за Лукашенка. Посил у цих повідомленнях був такий: ми вас дуже любимо, але це брудні гроші, не приїжджайте.

Інші критикували артистів за те, що вони у такий спосіб підтримують диктатуру. Зокрема, критики заполонили інстаграм Тіни Кароль.

Фото:

скріншот

Врешті увечері 6 липня стало відомо, що участь у концертах скасували Леонід Агутін, Стас П’єха, Юліана Караулова та низка інших менш відомих виконавців. Тоді ж у Telegram-каналі «Євробачення Україні» з'явилася інформація про те, що Тіна Кароль теж не виступатиме у Білорусі напередодні виборів. Однак сама Кароль ніяких публічних заяв не робила.

Більше про участь вітчизняних зірок у концертах в Білорусі читайте в матеріалі:

Як нагадує «Дождь», раніше в інтерв'ю телеканалу головна конкурентка Лукашенка Світлана Тіхановська та її соратниці по об’єднаному штабу закликали російських артистів не виступати на підтримку Лукашенка і не закликати білорусів голосувати за нього.

Що відбувається з виборами в Білорусі?

Вибори президента в Білорусі заплановані на 9 серпня. Тіхановська — єдина з головних конкурентів чинного президента Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Не зареєстрували Валерія Цепкала та Віктора Бабарика. Останній взагалі перебуває в СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.

Головні опозиційні кандидати об’єдналися і підтримали Тіхановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тіхановської є подією для білоруської політики, бо чи не вперше Лукашенко матиме на виборах реального конкурента. Утім Лукашенко повністю контролює владу в країні і має великі інструменти для впливу на виборчий процес, тому ніщо не заважатиме йому сфальсифікувати результати президентських виборів.

Хто така Світлана Тіхановська?

Світлана Тихановська є дружиною ютуб-блогера Сергія Тихановського, автора і ведучого популярного блогу «Країна для життя» з 238 тисячами передплатників (до його затримання було 80 тисяч) і 30 млн переглядів (що дуже багато для 10-мільйонної Білорусі).

Його іноді порівнюють з російським блогером Олексієм Навальним за різкість висловлювань. Символом його кампанії став капець і вусатий тарган, якого цим капцем треба прогнати. Йти в президенти планував він. Задовго до початку виборчої кампанії Тихановський їздив країною і спілкувався з людьми в прямому ефірі.

Під час однієї з таких поїздок його затримали й посадили на добу. ЦВК відмовилася приймати заяву про реєстрацію ініціативної групи, і тоді її від свого імені подала дружина блогера Світлана Тихановська. До складу групи увійшли 252 людини. Вони заявляють, що зібрали необхідні 100 тисяч підписів.

Поділитись: