Світ / США

Після Різдва американський ринок акцій зріс найбільше з 2009 року

Bloomberg
Світ/США/Після Різдва американський ринок акцій зріс найбільше з 2009 року
Зберегти
Вигляд
Фондові індекси США на торгах 26 грудня показали найбільше одноденне зростання починаючи з 2009 року.

Зокрема, індекс S&P 500 (для розрахунку якого використовують вартість акцій 500 найбільших компаній) зріс одразу на 5%, хоча протягом всього грудня 2018 року акцій компаній, які входять до переліку 500 найбільших, сумарно впали на 15%.

Також зріс індекс промислових компаній Dow Jones Industrial, одразу на 4,98% (або 1086 доларів). Також зріс індекс найбільших технологічних компаній Nasdaq 100.

Експерти не можуть пояснити поведінку фондових індексів та чому акції зросли саме 26 грудня, проте вважають, що передумовами такої ситуації на ринку стало рішення президента США Доналда Трампа не звільняти голову Федеральної резервної системи США (аналог українського Нацбанку), повідомлення від Трампа про те, що «наразі найкращий час купувати акції», а також початок візиту американської торговельної делегації до Пекіну з метою вирішення митних суперечок та закінчення «торговельної війни».

Раніше повідомлялось, що через падіння фондових ринків США, президент країни Дональд Трамп думає над звільненням міністра фінансів.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа й Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці. За цей час вони обговорять подальше торговельне співробітництво.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Лідери G20 в Аргентині: як Трамп і Путін так і не «станцювали політичне танго»

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Пов`язані новини