Після вибуху аміачної селітри в Бейруті в Україні перевірять, як на складах поводяться з небезпечними матеріалами та мають вжити заходи для запобігання небезпечним ситуаціям.

Як повідомила пресслужба президента, Володимир Зеленський дав доручення прем’єру Денису Шмигалю терміново оцінити стан поводження з небезпечними та вогнегасними речовинами, вибуховими матеріалами, виробами, відходами, добривами, які можуть загрожувати людям та навколишньому середовищу.

Після перевірок Зеленський просить прем'єра відзвітувати йому особисто про результати та виправити усі порушення.

Президент також наголошує, що потрібно ухвалити правові акти, які допоможуть запобігти виникненню надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

6 серпня пресслужба Миколаївського морського порту також повідомила, що приблизно рік у них зберігалося 3200 тонн аміачної селітри, але наразі її вивезли. Це більше, ніж було в Бейруті.

Зазначимо, що аміачну селітру використовують як добрива, а також як складову вибухівок.

Заговорили про цю сполуку на тлі вибуху в порту Бейруту у Лівані. Наразі основною версією називають вибух 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), конфіскованих у 2014 році з судна російського бізнесмена.

Наразі підтвердили загибель 135 людей та поранення приблизно 5 тисяч. Зараз у Бейруті надзвичайний стан, тож контролювати безпеку у місті буде армія, а сам стан можуть продовжити після 14 днів.

Детальніше про ситуацію в Бейруті читайте у нашому онлайні.

Поділитись: