Член правління ІТ асоціації України повідомив, що за підсумками зустрічі з президентом та прем'єр-міністром вважає питання ініціативи Міністерства соціальної політики щодо боротьби з використанням ФОПів замість найму «вичерпаним».

«Питання ініціативи Мінсоцполітики вважаємо вичерпаним. Цитую: «Президент цієї ініціативи не бачив, уряд не приймав. Питання закрите», — повідомив керівник Lviv IT Cluster та член правління ІТ асоціації України Степан Веселовський.

Він зазначив, що під час зустрічі з президентом та прем’єром представники ІТ домовилися спільно працювати над новою законодавчою базою щодо регулювання діяльності ІТ-підприємств.

Також за підсумками зустрічі в уряді запропонували не змінювати податкового навантаження на ІТ-компанії в Україні протягом 5-10 років.

Зазначимо, що причиною того, що деякі компанії замість того, щоб наймати працівників, укладають з ними цивільно-правову угоду як з ФОПами є те, що таким чином роботодавець зменшує свої податкові зобов’язання. Зокрема, він звільняється від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників. Крім цього, укладання таких угод позбавляє роботодавця низки обов’язків щодо соціальної підтримки працівників.

Нагадаємо, 15 лютого на сайті Мінсоцполітики опублікували законопроект, яким пропонується запровадити більш жорстку систему контролю за діяльність ФОПів. Зокрема, у проекті забороняється використовувати ФОПи замість найму працівників. В уряді уточнили, що у разі ухвалення закону, працівникам ІТ-сфери та фрілансерам «нічого не загрожує».

Водночас в ІТ-асоціації України розкритикували ініціативу боротьби з ФОПами та повідомили, що вона несе загрозу розвитку ІТ-сектору.

Поділитись: