Фото:

EPA / JEON HEON-KYUN

У Північній Кореї в суботу, 10 жовтня, відбувся військовий парад із нагоди 75-річчя владної Трудової партії. На ньому показали кілька нових видів озброєння, серед яких — нова міжконтинентальна балістична ракета, яку фахівці називають найпотужнішою в арсеналі Пхеньяна.

Про це повідомляють CNN і Yonhap.

На військовому параді був присутній і північнокорейський лідер Кім Чен Ин. Він заявив, що КНДР продовжить посилювати «воєнні засоби стримування і праведні засоби самооборони з метою стримування й контролю всіх небезпечних зазіхань і актів залякування ворожих сил».

Кім Чен Ин також побажав Південній Кореї якнайшвидшого вирішення кризи, пов’язаної зі спалахом коронавірусом, і заявив, що сподівається на настання миті, коли Північна й Південна Кореї зможуть «потиснути руки».

Оглядачі також звернули увагу на костюм північнокорейського лідера: він був світло-сірого кольору, а не темного, як це бувало зазвичай. Свою промову Кім Чен Ин оголосив опівночі в п’ятницю, 9 жовтня, якраз перед початком військового параду.

Під час двогодинного параду глядачі також могли побачити авіашоу, в межах якого літаки виписали в повітрі число «75». А відеозйомку, серед іншого, забезпечували дрони. Чого на параді не було, то це соціальної дистанції й масок. Бо офіційно коронавірусу в КНДР немає.Оглядачі також звернули увагу на костюм північнокорейського лідера: він був світло-сірого кольору, а не темного, як це бувало зазвичай. Свою промову Кім Чен Ин оголосив опівночі в п’ятницю, 9 жовтня, якраз перед початком військового параду.

Під час двогодинного параду глядачі також могли побачити авіашоу, в межах якого літаки виписали в повітрі число «75». А відеозйомку, серед іншого, забезпечували дрони. Чого на параді не було, то це соціальної дистанції й масок. Бо офіційно коронавірусу в КНДР немає.

Фото:

EPA / JEON HEON-KYUN

Під час параду північнокорейські військові демонстрували зразки військової техніки, що перебуває на їхньому озброєнні. Оскільки парад ніяк не коментувався офіційними ЗМІ КНДР, аналітики самостійно намагалися розібратися, що ж нового показав Пхеньян.

Найбільше уваги привернула міжконтинентальна балістична ракета (МБР), яку везли на ваговозі з 11 парами коліс. Як стверджують оглядачі, ця ракета ще не випробовувалася, але, судячи з усього, є найбільш потужною МБР, що є на озброєнні КНДР. Вони порівнюють її з ракетою «Хвасонг-15», яку Пхеньян випробував у 2017 році і яка, за розрахунками, може досягти більшої частини території США.

За словами аналітика Гаррі Казіаніса з Центру національних інтересів у Вашингтоні, йдеться про вдосконалений варіант «Хвасонг-15» на рідкому паливі. На відміну від ракет на твердому паливі, вона потребує паливного бака, а тому вона більш помітна для супутників і запускається довше.

Утім головна перевага нової МБР — у наявності роздільної головної частини з блоками індивідуального наведення (РГЧ ІН). Простіше кажучи, боєголовка такої ракети випускає одразу багато зарядів, які можуть вражати більше цілей одночасно.

Окрім нової МБР, за словами аналітиків, Пхеньян показав нову підводну балістичну ракету, а також низку нового конвенційного (неядерного) озброєння — від танків до броні.

«Значні ядерні стратегічні сили, на які спирається авторитет і безпека нашої величної держави та людей, вийшли на площу… і вся площа була охоплена захватом та ентузіазмом», — ідеться в повідомленні північнокорейського інформагентства ЦТАК.

Поділитись: