Світ

Північна та Південна Кореї відновили мирні переговори на вищому рівні

1 червня, 2018 10:39
Світ/Північна та Південна Кореї відновили мирні переговори на вищому рівні
Зберегти
Вигляд
КНДР та Південна Корея відновили мирні переговори на вищому рівні.

КНДР та Південна Корея відновили мирні переговори на вищому рівні.

Про це повідомляє Associated Press.

Південна Корея вважає відновлення переговорів важливим кроком у зміцненні довіри з КНДР на тлі спроб США переконати КНДР відмовитися від своєї ядерної зброї.

Південнокорейське міністерство об’єднання повідомило, що високопоставлені представники двох країн обговорили створення відділення зв’язку в північнокорейському прикордонному місті Кесон та організацію спільного заходу для відзначення «Декларації 15 червня» про мир, ухваленої після першого міжкорейського саміту в 2000 році.

Представники КНДР також відзначили необхідність якомога швидшого створення центру зв’язку.

Південна Корея також запропонувала провести військові переговори про зменшення напруженості на їхньому кордоні, а також переговори за участі Червоного Хреста для возз’єднання сімей, які були роз'єднані  війною на півострові в 1950-53 роках.

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін, який двічі зустрічався з лідером КНДР Кім Чен Ином за останні два місяці, зазначив, що прогрес у міжкорейському примиренні стане важливою частиною зусиль світової спільноти з вирішення ядерного протистояння з Північною Кореєю, оскільки Пхеньян не відмовиться від своєї ядерної програми, якщо не матиме гарантій безпеки.

Лідери двох Корей зустрілися 27 квітня у Пханмунджомі, місті в демілітаризованій зоні. Саме там у 1953-му домовилися про припинення вогню, що послужило фактичному закінченню Корейської війни. Однак формальної угоди про її завершення тоді так і не підписали.

Корейська війна тривала з 25 червня 1950 року до 27 липня 1953-го. Конфлікт розглядався як опосередкована війна між США та ООН з південного боку та армією Китаю і військово-повітряними силами Радянського Союзу з північного. У Корейській війні загинуло близько 150 тисяч військових США, Південної Кореї та їх союзників і приблизно 800 тисяч чоловік в арміях КНДР та Китаю. Серед мирного населення кількість вбитих оцінюється в 200 тисяч з боку КНДР і 1 мільйон з боку Південної Кореї.

Кім Чен Ин назвав зустріч «моментом початку нової історії ери і світу». Також він пообіцяв «не будити» президента Південної Кореї ракетними запусками

Лідери Корей домовились, що президент Південної Кореї відвідає Пхеньян у 2018-му. Також президент Південної Кореї Мун Чже Ін запропонував Північній Кореї об'єднати залізничні мережі двох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємниця ядерної кнопки: її не існує.

 

Пов`язані новини