У німецькому уряді пояснили необхідність будівництва російського морського газопроводу в обхід України «Північний потік-2» тим, що потреби країни у газі будуть суттєво зростати протягом наступних років через планову відмову від використання атомних та теплових електростанцій.

Про це повідомив міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр в інтерв’ю Bild.

Зокрема, протягом наступних років Німеччина планує повністю відмовитися від використання теплоелектростанцій, які для виробництва електрики спалюють вугілля. Крім цього, після катастрофи на атомній електростанції у Фукусімі, Німеччина поступово відмовляється від використання атомних електростанцій.

«Ми не робимо себе залежними від РФ. Мова йде про скорочення маршрутів постачання, оскільки у наступні роки наша потреба у газі суттєво зросте. З виходом з вугільного та атомного потоків ми будемо покладатися на велику кількість газових електростанцій протягом перехідного періоду», — повідомив Альтмайєр.

Водночас він додав, що Німеччина «рішуче виступає» за збереження транзиту російського газу через газотранспортну систему України.

Нагадаємо, що напередодні парламентський комітет ОБСЄ ухвалив резолюцію проти російських трубопроводів «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Зазначимо, що наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі Газпром зіткнувся з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

Напередодні повідомлялось, що «Північний потік-2» наразі готовий вже на 59%.

27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Тоді на розгляді в уряду Данії перебувало ще 2 альтернативні маршрути прокладання газопроводу.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

Поділитись: