За словами міністра закордонних справ Польщі Яцека Чапутовича, підтримка деякими країнами Євросоюзу будівництва російського газопроводу в обхід України, Північного потоку-2», нівелює ефект санкцій проти Росії та «вбиває» Україну.

«Газопровід руйнує наслідки санкцій, «Північний потік-2» вбиває Україну. Коли транзит газу через територію України припиниться, то країна втратить не лише серйозний прибуток, але й, у першу чергу, гарантію безпеки перед черговою російською агресією», — повідомив Чапутович в інтерв’ю одному з німецьких видань.

За словами голови МЗС Польщі, підтримка Німеччиною будівництва «Північного потоку-2» є «антиєвропейською» позицією.

«Північний потік-2», або Nord Stream-2, є другою гілкою проекту «Північний потік», що має забезпечити постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує з 2011-2012 років. Друга гілка має дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи. Її будівництво планують завершити до кінця 2019 року, коли закінчиться контракт на транзит російського газу через Україну.

Наприкінці грудня 2018 року у Газпромі повідомляли, що збудували вже 370 кілометрів «Північного потоку-2».

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2». Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Поділитись: