Реалізація газопроводу в обхід газотранспортної системи України та Польщі — «Північного потоку-2» — вигідне лише одній країні Євросоюзу, в той час як для решти несе загрозу.

Про це повідомив президент Польщі Анджей Дуда, передає польська агенція PAP.

«У мене немає сумнівів, що Європі, яка буде засновуватись на спільних цінностях, не буде проектів, які корисні лише для однієї країни та підривають енергетичну безпеку решти», — заявив Дуда.

Зазначимо, що таким чином президент Польщі розкритикував Німеччину, яка активно просуває ідею будівництва газогону.

Крім цього, президент Польщі заявив, що його країна готова стати газовим хабом, за рахунок постачання зрідженого газу зі США.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. Зокрема, Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною коштом будівництва газопроводів в обхід України, зокрема «Північного потоку-2».

Напередодні у компанії Nord stream2, яка будує газопровід в обхід України «Північний потік-2», оголосили тендер на закупівлю труб для прокладання газопроводу в обхід акваторії Данії, яка так і не надала дозвіл на будівництво газопроводу.

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

2 липня у Газпромі заявляли, що прокладатимуть газопровід навіть без дозволу Данії.

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile