Росія руйнує екосистему Балтійського моря, бажаючи якнайшвидше завершити будівництво «Північного потоку-2» — розвідка

Росія хоче завершити будівництво газогону «Північний потік—2» до свята дня Росії — 12 червня. Однак через поспіх РФ нехтує технологічними процедурами та екологічними обмеженнями.

Про це повідомила Служба зовнішньої розвідки.

Російські судна нехтують затвердженими маршрутами під час переходу з порту Мукран (Німеччина) до місця будівництва газопроводу у виключній морській економічній зоні Данії.

Так, упродовж останніх місяців судна «Фінвал», «Умка», криголами «Владислав Стрижов» та «Юрий Топчев» неодноразово проходили в німецьких територіальних водах через зону зимівлі птахів. Рух суден цією частиною моря заборонений.

У СЗРУ також повідомили, що через «ударні темпи» будівництва газогону на глибинах 65-70 метрів Росія прокладає трубу вдвічі швидше, ніж на значно менших глибинах.

Нагадаємо, будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» у прибережних водах Данії відновили 6 лютого. Воно було припинене з грудня 2019 року через санкції, які запровадила адміністрація тодішнього президента США Дональда Трампа.

Через це з проєкту вийшов швейцарський підрядник — компанія Allseas. Однак зрештою «Газпром» — кінцевий бенефіціар «Північного потоку-2» — вирішив добудовувати газогін власними силами.

Що треба знати про «Північний потік-2»?

Проєкт будівництва газопроводу Nord Stream 2 для постачання газу до Європи в обхід України здійснює російський «Газпром» спільно з провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Прокладання труб у водах Німеччини поновили з 5 грудня 2020-го. До того будівництво впродовж майже року було на паузі через санкції США щодо європейських підрядників.

Цього року Штати розширили перелік компаній, що підпадають під санкції. Зокрема, вони стосуватимуться компаній, які надають сертифікаційні послуги або послуги зі страхування проєкту, модернізації або встановлення зварювального обладнання на суднах, що завершують будівництво «Північного потоку-2».

Окрім цього, Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2», а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. А втім, у Німеччині кажуть, що не могли зупинити процес, адже проєкт спорудження газогону схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.

Наразі «Північний потік-2» готовий на понад 95%. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.