Світ

«Північний потік-2» запустять через 15 місяців — Газпром

4 жовтня, 2018 14:22
Світ/«Північний потік-2» запустять через 15 місяців — Газпром
Зберегти
Вигляд
У російському Газпромі повідомили, що очікують на початок постачання газу «Північним потоком-2» вже з 1 січня 2020 року.

У російському Газпромі повідомили, що очікують на початок постачання газу «Північним потоком-2» вже з 1 січня 2020 року.

Про це заявив голова Газпрому Олексій Міллер в інтерв'ю російським журналістам, передає «ТАСС».

«Необхідно зазначити, що ведеться будівництво газопроводу в рамках затвердженого календарного графіка. Ми працюємо і, без сумніву, ще є питання, але графік роботи говорить про те, що ми можемо розпочати постачання газу з 1 січня 2010 року», — заявив Міллер.

Напередодні у компанії Nord stream2, яка будує газопровід в обхід України «Північний потік-2», оголосили тендер на закупівлю труб для прокладання газопроводу в обхід акваторії Данії, яка так і не надала дозвіл на будівництво газопроводу.

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

2 липня у Газпромі заявляли, що прокладатимуть газопровід навіть без дозволу Данії.

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. Зокрема, Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною за рахунок будівництва газопроводів в обхід України, зокрема «Північного потоку-2».

Пов`язані новини